مشروح/مصلحی در همایش بزرگداشت حماسه ۹دی مطرح کرد

مشاور ویژه نماینده ولی فقیه گفت: دولت دهم در دو سال پایانی عمر خود دچار مشکلاتی شد، ما در همانجا دست سرویس های اطلاعاتی را خالی نمی بینیم. آنها فرد مورد نظر را شناسایی و برای او مشکلی ایجاد می کنند و از فرد می خواهند که با آنها همکاری کند و به طور مثال به مسئول دفتر یک شخصی می گویند که اجازه ندهید که افراد قدرتمند در این حوزه به کار گرفته شوند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در همایش بزرگداشت حماسه ۹دی که در جمع بسیجیان برگزار شد، ضمن تسلیت ارتحال نبی اکرم اسلام (ص) و امام حسن (ع) و امام رضا (ع) اظهار داشت: بنده مباحث خود را در دو بخش مطرح خواهم کرد؛ طبق تربیت قرآنی به معقوله ولایت اشاره شده است که ما طبق قرآن باید ولایتمداری خود را به چه شکل و در قبال چه کسانی دنبال کنیم.

مصلحی با بیان اینکه اسلام چارچوب های ارتباط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مشخص کرده است، افزود: مبانی انقلاب اسلامی و مبانی دینی باید چارچوب حرکت ما در کشور باشد چرا که امروز امت انقلاب اسلامی در دنیا حرف اول را می زند.

* آمریکا تلاش دارد با دلارهای عربستان و قطر بشار را ساقط کند

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به هزینه های استکبار آمریکا و اروپا در مدت سه سال برای براندازی حکومت بشاراسد ادامه داد: آنها تلاش دارند تا با دلارهای فرعون های منطقه یعنی عربستان و قطر بشار را ساقط کنند چرا که اسد در معقوله مقاومت در منطقه محکم ایستاده است.

وی با اشاره به بن بست طراحی های اوباما برای حمله نظامی به سوریه یادآور شد: ما معتقدیم بحث اصلی در سوریه موضوع مقاومت است، هرچند که ما کمکی هم به سوریه نمی کنیم و غربی ها نیز می دانند اگر بگویند ایران به سوریه کمک کرده در واقع به عدم تأثیرگذاری تحریم ها اشاره کرده اند.

مصلحی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی در اوج قدرت و ملت های تابع انقلاب اسلامی از بهترین ملت ها هستند، خاطرنشان کرد: اگر امر ولایت نباشد این موضوع مهم از دست می رود چرا که ساختار حکومتی انقلاب اسلامی در دنیا همانندی ندارد.

وزیر سابق اطلاعات حرکت حضرت امام (ره) در تبیین نظام ولایت فقیه را یک اقدام نو در دنیای اسلام عنوان کرد و افزود: بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه که به تأثی از انقلاب اسلامی متوقف نشده است و علیرغم طراحی های استکبار بنده با اطلاعات دقیق می گویم که بیداری اسلامی ادامه دارد.

وی با تشریح این موضوع که ساختاری که حضرت امام (ره) آن را شکل داد عمودش بحث ولایت فقیه است که توانسته در مقاطع مختلف طراحی های دشمن را خنثی کند، افزود: همه مشکلات دشمن به اعتراف خودشان در این ولایت فقیه است؛ مؤسسات پژوهشی آمریکا در ظاهر مسائلی در این زمینه فهمیده اند اما نمی توانند باطن بحث ولایت فقیه را درک کنند.

مصلحی با اشاره به برنامه های مختلف دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی به مسئله ۸سال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: تحریم ها در دوران جنگ بسیار شدیدتر از امروز بود و در عین حال توطئه های بنی صدر نیز به جنگ ضربه می زد.

*ماجرای دیدار با ولیعهد عربستان و اظهارات این مقام سعودی درباره جنگ ایران و عراق

مصلحی به دیدار خود با یکی از مقامات عربستانی در دوران وزارتش اشاره کرد و گفت: بنده با همین ولیعهدی که در حال حاضر مرده است، جلسه داشته ام، او به من گفت ما در دوران جنگ به خاطر عرب بودن صدام از وی حمایت کردیم، من هم به او پاسخ دادم که ببینید امروز صدام کجاست و جمهوری اسلامی چه جایگاهی دارد.

وزیر سابق اطلاعات به استراتژی دوم دشمن از دهه ۷۰ همزمان با کلید زدن جنگ نرم اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان در استراتژی دوم به دنبال تغییر هویت ارزش های انقلاب و جلوگیری از پیشرفت های جمهوری اسلامی بودند به ویژه در زمینه پیشرفت علمی که همواره سعی داشتند مشکل تراشی کنند.

* دولت نهم را باید از دولت دهم تفکیک کرد/ دولت نهم بر اساس گفتمان امام و رهبری شکل گرفت

وی به شکل گیری دولت نهم بر طبق شاخص های مقام معظم رهبری که منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی بود اشاره کرد و یادآور شد: ما باید دولت نهم و دولت دهم را از یکدیگر تفکیک کنیم چرا که دولت نهم بر اساس شاخص ها و گفتمان امام و رهبری شکل گرفت و موفقیت های بسیاری داشت هرچند که عده ای کوشیدند با هدف ضربه به ولایت و رهبری این دستاوردها را زیر سؤال ببرند.

* در مشکلات ۲ سال پایانی دولت دهم دست سرویس های اطلاعاتی را خالی نمی بینیم

مصلحی با بیان اینکه دولت دهم در دو سال پایانی عمر خود دچار مشکلاتی شد، تأکید کرد: ما در همانجا دست به سرویس های اطلاعاتی را خالی نمی بینیم؛ امروز سرویس های اطلاعاتی فرد مورد نظر را شناسایی می کنند و برای او مشکلی ایجاد می کنند و بر اساس آن مشکل از فرد می خواهند که با آنها همکاری کند و به طور مثال به مسئول دفتر یک شخصی می گویند که اجازه ندهید که افراد قدرتمند در این حوزه به کار گرفته شوند؛ لذا این دقیقاً به معنای جلوگیری از پیشرفت است.

مصلحی تأکید کرد: همانطور که سرویس های اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی فعال هستند، ما نیز فعالیم و اینطور نیست که دست از سر دشمنان برداریم.

مشاور ویژه نماینده ولی فقیه در سپاه، افزود: دشمن برای تخریب گفتمانی که مقام معظم رهبری آن را تبیین کرده است طراحی سنگینی انجام می دهد از جمله در بخش اقتصاد مقاومتی دشمنان در راستای جنگ نرم برنامه دارند.

* دشمن بعد از دولت نهم، فتنه را طراحی کرد چون وضعیتش وخیم شده بود

وی با بیان اینکه وقتی دشمن پس از شکل گیری دولت نهم متوجه شد که وضعیتش در دنیا وخیم شده و شعارهای انقلاب دوباره روی کار آمده است اقدام به طراحی فتنه ۸۸ کرد، اظهار داشت: ما در مقابله با فتنه سال ۸۸، دفتر یکی از سران فتنه را گرفتیم که در آن جزوه ای پیدا کردیم که بسیار قابل توجه بود و سیر اتفاقاتی که افتاده بود در آن جزوه وجود داشت و تا یک سال پس از آن نیز حتی پیش بینی شده بود؛ بنده آن را به یکی از بزرگان نظام تحویل دادم که آن فرد گفت ادبیات این جزوه همانند ادبیات حزب توده است و زمانی که ما در وزارت این نکته را تحقیق کردیم دیدیدم که در اسناد حزب توده وجود داشته است.

مصلحی با اشاره به سخنان اخیر اوباما مبنی بر اینکه ما به دنبال براندازی جمهوری اسلامی نیستیم خطاب به وی گفت: مشخص نیست که آقای اوباما ما را چه فرض کرده است چرا که در جریان فتنه درباره هزینه ها سه بار به کنگره گزارش داد که البته کنگره هم از اقدامات او راضی نبود.

* فتنه ۸۸ یک براندازی بود نه دعوای انتخاباتی

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به هزینه های بسیار سنگین فتنه ۸۸ برای کشورمان تصریح کرد: برخی با کمال نامردی و در حالیکه خودشان می دانند، می گویند فتنه را رها کنید چرا که این یک دعوای انتخاباتی بود در حالیکه همه واقفند که فتنه ۸۸ یک براندازی بود.

وی در تشریح هزینه های فتنه برای کشورمان به موضوعات اقتصادی و ضربه به جایگاه انقلاب اسلامی در منطقه و دنیا اشاره کرد و افزود: بنده با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان صحبت کردم و او گفت که از طرف دوستداران انقلاب اسلامی در دنیا مورد هجمه است چرا که همه به او می گفتند کار انقلاب اسلامی به کجا منتهی می شود.مصلحی در ادامه با بیان اینکه بخش عمده ای از کسانی که در فتنه کف خیابان ها بودند اصلاً در انتخابات رأی نداده بودند، افزود: استکبار زیر سایه سران فتنه مجموعه های غیر همراه با انقلاب را به کف خیابان کشاند و این امر هزینه های سنگینی برای انقلاب ایجاد کرد.وزیر سابق اطلاعات با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی ما ربطی به تحریم ها ندارد و بالای ۵۰درصد آنها به تدبیر و برنامه ریزی برمی گردد، تصریح کرد: از فریادهای ما در آخر دولت دهم این بود که باید مشکلات اقتصادی را مدیریت کرد و مانع از تحریم های داخلی شد.وی درباره مفهوم تحریم داخلی گفت: بخش خصوصی زمانی که صادرات می کند دلارهای خود را در خارج از کشور دپو کرده و به داخل نمی آورد در حالیکه باید مانع این کار شد.

* غرب در توافقنامه ژنو، روغن ریخته را نذر امامزاده کرده است

مصلحی در ادامه با اشاره به توافقنامه ژنو به بخشی از این توافقنامه پرداخت و گفت: غربی ها در این توافقنامه روغن ریخته را نذر امامزاده کرده و گفته اند ایران می تواند تولیدات پتروشیمی خود را به اروپا صادر کند در حالیکه ما آن را با قیمت بسیار مناسب در منطقه به فروش می رسانیم و نیازی به صادرات به اروپا نداریم.وزیر سابق اطلاعات به هزینه های بالای سیاسی فتنه ۸۸ برای کشورمان اشاره کرد و یادآور شد: ۴۰میلیون نفر در انتخابات سال ۸۸ شرکت کردند اما فتنه هزینه بسیار سنگینی را تحمیل کرد. آنها چگونه می خواهند این هزینه ها را جبران کنند آیا کار با یک عذرخواهی تمام می شود، هرچند که برخی از آنها می گویند ما در فتنه نقشی نداشته ایم.وی با اشاره به هزینه های سال ۸۸ پیشنهاد کرد که افراد خبره بررسی و مشخص کند که فتنه از سال ۸۸ تا ۹۲ چه هزینه های اقتصادی ای را به کشور که فقط یکی از آنها تحریم بوده، وارد کرده است.مصلحی با بیان اینکه متأسفانه برخی براندازی در سال ۸۸ به دعوای انتخاباتی تنزل می دهند گفت: کجای شعار نه غزه نه لبنان به معنای دعوای انتخاباتی است و چرا آنها در قبال این مسائل موضع گیری نکرده اند؛ البته عده ای امروز راه افتاده و درباره اینکه سران فتنه را چه کار کنیم، صحبت می کنند؛ برخی از آنها حتی قابلیت جواب دادن را هم ندارند چرا که بر روی هرکس باید به اندازه اعتبارش حساب باز کرد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به نقش داشتن نخست وزیر، رئیس جمهور و رئیس مجلس سابق در فتنه ۸۸ یادآور شد: آنها در مسیر دشمن حرکت کردند و وقتی با این افراد صحبت می شد زمانی که کم می آوردند می گفتند همین که هست، در حالیکه رهبری نیز برای آنها حجت را تمام کردند.

* چهره برخی خواض در فتنه۸۸ مشخص شدوی با تأکید ر اینکه تخریب چهره ها و شخصیت های نظام از دیگر هزینه های فتنه بود که البته راه به جایی نبرد، تصریح کرد: البته در این فتنه چهره خواص مشخص شد و معلوم شد که برخی از روی هوا و هوس و کینه ها با حق و باطل برخورد می کنند.

مصلحی بر همین اساس به نقش عمر سعد در ماجرای کربلا اشاره کرد و گفت عمر سعد نیز با وجود آگاهی از حقانیت امام حسین (ع) به خاطر حکومت ری از حق گذشت.مشاور ویژه نماینده ولی فقیه در سپاه، هزینه دیگر فتنه را باجخواهی استکبار در بحث هسته ای عنوان کرد و افزود: فتنه در روز عاشورا بسیار عیان به خیابان آمد و با اهانت به امام حسین (ع) خود را نشان داد و از این رو با هدایت و تدبیر مقام معظم رهبری حماسه ۹ دی رقم خورد.

* بی ترمز بودن در تشخیص حق از باطل افتخار حزب الله است

وی با تأکید بر اینکه توطئه تمام نشده و فتنه به دنبال فرصت می گردد، یادآور شد: افتخار امت حزب الله و بسیج این است که در تشیخص حق از باطل و انجام وظیفه بی ترمز است و عمل به وظیفه را از حضرت امام آموخته است، از این رو شعارهای انقلاب و گفتمان امام و رهبری فتنه در پیش رو دارد و این قضیه تمام شدنی نیست مگر اینکه دست از این گفتمان برداریم.مصلحی در ادامه به توافق ژنو بین ایران و کشورهای ۱+۵ پرداخت و یادآور شد: آمریکا در توافق ژنو فتنه می کند؛ زمانی که مقام معظم رهبری بحث نرمش قهرمانانه را مطرح کردند، یعنی ما باید با تکیه بر اقتدار داخلی دشمن را به عقب برانیم.وزیر سابق اطلاعات درباره توافق ژنو ادامه داد: یکی از برنامه های دشمن مدیریت بر روی ماست و موسسات آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که کینه علیه آمریکا باید از منطقه جمع شود و از این رو باید اول از ایران شروع کرد، لذا ما دیدیدم که در ژنو۳ اعلام کردند که فرانسه بازی را به هم زده است، این یعنی آنها می خواهند ما را مدیریت کنند و بگویند آمریکا با ماست اما فرانسه اجازه نمی دهد.وی با تأکید بر اینکه اگر حواسمان به تک تک کلمات توافقنامه نباشد همچون توافقنامه الجزایر برای ما هزینه زا خواهد بود بنابراین ما باید به هزینه های توافق توجه کنیم که آیندگان دچار مشکل نشوند.

* در چارچوبی که رهبری ترسیم کرده از تیم مذاکره کننده حمایت می کنیممصلحی در پایان تأکید کرد: ما در چارچوبی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند از تیم مذکره کنند حمایت می کنیم هرچند که رهبری بسیار ظریف عنوان کردند که مردم باید در مسائل مختلف بین المللی به روز باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات