سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتقاد از یکی از گزارش های صداوسیما درباره سفر هیئت پارلمانی اروپا به ایران، این گزارش را خلاف شأن و جایگاه وکلای ملت عنوان کرد.

به گزارش افکارنیوز ، مصطفی افضلی فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ خانه ملت طی تذکری در جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان گفت: بیان وهن آلود خبرنگار ۲۰: ۳۰ درخصوص سفر ۲ هیئت پارلمانی اروپا به ایران خلاف شأن و جایگاه خطیر وکلای ملت است.

وی ضمن تذکر به عزت الله ضرغامی خواستار پیگیری موضوع و برخورد با خاطیان شد و در همین زمینه خاطرنشان کرد: از نمایندگان ناظر در شورای نظارت بر صداوسیما هم می خواهیم این موضوع را پیگیری کنند.

وی در تذکر دیگری گفت: گزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ پس از ارائه به هیئت رئیسه باید بدون رعایت نوبت در دستور کار قرار گیرد و هیئت رئیسه سوگند یاد کرده که آئین نامه مجلس را اجرا کند.

وی از هیئت رئیسه مجلس خواست گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره واردات خودروهای لوکس و نحوه الزام دولت به صیانت از حقوق اتباع آسیب دیده ایرانی در دستور کار قرار دهد تا در اولین جلسه قرائت شود.

حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست برخی از جلسه علنی امروز خانه ملت را برعهده داشت گفت: مدیریت صداوسیما و همچنین شبکه ها در انعکاس اخبار دقت کند تا شأن نظام و نهادهای سیاسی نظام رعایت شود.

وی همچنین در پاسخ به تذکر دوم افضلی فرد درباره قرائت گزارش کمیسیون اصل ۹۰ اظهار داشت: این گزارش ها در دستور کار هیئت رئیسه قرار دارد تا در صحن علنی مجلس مطرح شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات