حسین فدایی:

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: اگر در زندگی شخصی فتنه گران دقت کنیم خواهیم دید، امکانات آنها از کجا به کجا رسیده و زندگیشان چه تغییراتی داشته است، برخی از آنها تفریحاتشان در اروپا، آمریکا و جزایر آنچنانی است و پول خردشان، میلیاردی است و جالب است با این حال دم از حقوق مردم و حقوق شهروندی می زنند.

به گرارش افکارنیوز ، حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در نشستی با خبرنگاران، در آستانه حماسه ۹ دی، به آسیب شناسی فتنه ۸۸ و بیان دستاوردهای این حماسه پرداخت و گغت: ریشه ها و دستاوردهای این حماسه اظهار داشت: برای اینکه بتوان یک تصویر روشن و دقیقی از فتنه سال ۸۸ ارائه داد، باید چند مؤلفه را بررسی کرده و نسبت به آنها به تحلیل و باور مشترکی برسیم.

وی افزود: باور ملت ایران به امام حسین (ع) و عاشورا و اعتقاد آنها نسبت به ظلم و جنایتی که نظام سلطه و دشمنی نسبت به مردم ایران در طول ۶۰ سال گذشته برنامه ریزی کرده اند از مؤلفه های اصلی این تصویر است.

دبیرکل جمعیت ایثارگران اعتماد مردم ایران به انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری را از دیگر مؤلفه های مؤثر در این زمینه دانست و ادامه داد: روحیه استکبارستیزی، ظلم ستیزی و حق طلبی ملت ایران و همچنین مردمی بودن این انقلاب و نظام از محورهایی است که اگر به خوبی تبیین شود ابعاد، ریشه ها، اهداف، کارگردانان، بازیگران و فریب خوردگان فتنه مشخص خواهد شد.


وی در تشریح ریشه ها و عبرت های حماسه ۹دی گفت: از روزهای اول انقلاب ما شاهد رفتارهای خصمانه توسط نظام سلطه و قطب های حاکم بر جهان و جریانات ضد مردمی و ضد اسلامی علیه انقلاب اسلامی بودیم که شگردهای مختلفی را برای ضربه به انقلاب دنبال کرده اند.

فدایی با اشاره به توطئه های فیزیکی همچون مسائل نظامی و ترور و توطئه های نرم دشمنان همچون تهدید، تخریب، ایجاد گروه های معاند علیه انقلاب و تحریک قومیت ها برای تجزیه طلبی، ادامه داد: جنگ نرم از اول انقلاب وجود داشت؛ ترور هویتی و شخصیتی یاران امام (ره) و مؤثرین انقلاب اسلامی و همچنین طراحی برای ایجاد اختلاف بین ملت ایران، رهبرسازی و مرجع سازی کاذب در برابر حضرت امام (ره) را می توان در این زمینه ارزیابی کرد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیت افراد موجه و طراحی و تقابل آن افراد در مقابل دیدگاه امام را از دیگر برنامه های دشمن در صدر انقلاب برشمرد و تصریح کرد: دستور کار دیگر آنها در این جنگ نرم، ایجاد یأس و نا امیدی و بی اعتمادسازی مردم نسبت به انقلاب و نظام بوده است.

وی افزود: دشمن، وقتی نتوانست در دهه اول انقلاب کار خود خود را پیش ببرد تلاش کرد با گفتمان سازی زاویه دار که ظاهر اسلامی داشت اهداف خود را از طریق افراد به ظاهر موجه و انقلابی پیش برده و در اصطلاح، استحاله انقلاب را در دستور کار خود قرار داد.

فدایی با اشاره به سرمایه گذاری دشمنان بر روی خواص به ظاهر روشن فکر و اسلام شناس یادآور شد: آنها می خواستند اسلامیت سکولار را حاکم کرده و در واقع به دنبال تقابل اسلام در برابر اسلام و مردم در برابر مردم بودند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه وقتی اختلافات و دعواهای سیاسی آنها به نتیجه نرسید، دشمن بر روی مسائل دیگری سرمایه گذاری کرد، اظهار داشت: استفاده از گروهک هایی همچون مجاهدین خلق (منافقین) ، جریان های التقاطی همچون نهضت آزادی و ملی مذهبی ها از این موارد بود.

وی افزود: دشمن حتی با سرمایه گذاری بر روی منتظری به نتیجه نرسید و گروه های مشابه حلقه کیان، امثال سروش و تشکل هایی که به دنبال تئوریزه کردن اسلام مقابل اسلام، روحانیت مقابل روحانیت و مردم مقابل مردم بودند نیز به جایی نرسیدند؛ آنها تلاش داشتند ظرفیت خود را بعد از امام (ره) به منصه ظهور برسانند و تحلیلشان این بود که بعد از امام (ره) کسی نمی تواند موقعیت و منزلت امام راحل را پر کرده، از شخصیت کاریزمای ایشان برخوردار باشد و امت را هدایت و انسجام ملی را حفظ کند.

فدایی با بیان اینکه آنها به دنبال استفاده از این خلأ بودند از این رو سرمایه های آنها پس از رحلت امام چندین برابر شد ادامه داد: در دهه ۶۰ و زمانی که توطئه ها با اشکال مختلف به نتیجه نرسید، کار را به جایی رساندند که اسناد محرمانه نظام و نامه ای که منتظری به امام داده بود قبل از اینکه به حضرت امام برسد از شبکه های بیگانه و بی بی سی پخش شد.

وی اضافه کرد: آنها در ماجرای جنگ تلاش کردند از برخی ظرفیت ها استفاده کنند تا هدف ملت ایران و حضرت امام (ره) که شعار جنگ جنگ تا پیروزی بود به نتیجه نرسد.

فدایی با اشاره به ناکامی دشمن در براندازی و نابودی انقلاب در صدر دوران انقلاب تصریح کرد: زمانی که آنها موفق نشدند بعد از رحلت امام (ره) اهداف خود را پیش ببرند در دهه ۷۰ اقدام به برنامه ریزی هایی برای پیشبرد اهدافشان کردند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به رشد تکنولوژی و توسعه شبکه های ماهواره ای و رسانه ای از ابتدای دهه ۷۰ ادامه داد: ما در این دوره شاهد تئوریزه کردن تئوری «تغییر» در نظام هایی بودیم که مطلوب نظام سلطه نبودند.

وی با بیان اینکه تئوری تغییر در مراکز آموزشی و آکادمیک دنیا به بحث گذاشته و طراحی های جدی برای آن آماده کردند و در ادامه موضوع انقلاب های رنگی و مخملی برای تغییر نظام ها را مطرح ساختند، گفت: دشمن با استفاده از ابزار رسانه و ماهواره برای پیشبرد اهداف خود در عرصه بین الملل به ایران هراسی، شیعه هراسی و انزوای ایران روی آورد.

فدایی با اشاره به فشار سنگین رسانه ای و دیپلماسی و سازمان دهی عناصر مسئله دار به همراه چاشنی تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی تصریح کرد: دشمن با این چهار عامل در ماجرای ۱۸ تیر سال ۷۸ ورود کرد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه در مسیری که نظام سلطه به دنبال آن بود بیشترین عاملی که مورد بهره برداری قرار گرفت، زمینه های داخلی و رفتارهای غلط کسانی بود که جاده صاف کن دشمن شدند، افزود: ما نسبت نمی دهیم که این افراد متعلق به نظام سلطه بودند اما جهالت، قدرت طلبی، دنیاپرستی و اعمالی انجام دادند باعث شد که به خواسته نظام سلطه کمک کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان امت اسلام همواره زمانی موفق بوده اند که در اردوگاه مؤمنین ایجاد اختلاف کنند، تصریح کرد: کسانی که به این اختلاف دامن زده اند همواره افراد قدرت طلب، دنیاطلب و طبقه ویژه خوار و اشرافی بوده اند که می خواستند به نان و نوایی برسند از این رو هیچگاه ارزش های انقلاب و امام از مسائل اصلی آنها نبوده است.

فدایی در تشریح ریشه سوم فتنه اظهار داشت: ریشه سوم این مسئله به این برمی گردد که وقتی دشمنان در ۱۸ تیر و با سرمایه گذاری سنگین بر روی مجلس ششم و همچنین سیاست گسست، خروج و تقابل با حاکمیت به نتیجه نرسیدند و در عین حال در عرصه بین الملل خط تنش زدایی که ترجمه آن وادادگی بود، ناکام ماند، انتخابات را فرصت مناسبی برای پیشبرد اهداف خود دیده اند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به نظام مردم سالار جمهوری اسلامی و با تشریح این موضوع که تئوری تغییر با استفاده از ظرفیت مردم در انتخابات ظهور می یابد، افزود: انتخابات اوج نمایش مردم سالاری است و از این رو بر اساس تئوری تغییر می توان آن را به یک تحریک سیاسی تبدیل کرد.

وی به آموزش و نگارش کتاب هایی درباره اصول تئوری تغییر پرداخت و ادامه داد: مهمترین بخشی که در این تئوری دنبال می شود، این است که بخشی از جامعه را به سمت و سویی جهت دهند تا مردم را در اعتراض به انتخابات هدایت کرده و وانمود کنند که تقلب شده است.

فدایی با بیان اینکه این رفتار بین تئوری سازان فتنه وجود داشت، افزود: همه اعتراف می کنند که باید بسیج شد و نظام را تقویت و مردم را در جهت پیشرفت کشور یکپارچه کرد. از این رو اگر نخبگان و خواص دست به دست یکدیگر دهند با همراهی مردم و در تبعیت از مقام معظم رهبری می توانند کاری کنند که دشمن اجازه آسیب به کشور را به خود ندهد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با طرح این پرسش که چطور عده ای که پیشینه مبارزاتی و انقلابی داشتند در فتنه۸۸ فریب خورده و زمینه را برای دشمن فراهم کردند، گفت: ما تأسف خود را از این موضوع اعلام می کنیم.

وی در عین حال با تفکیک کسانی که به میرحسین موسوی رأی دادند و افرادی که خط فتنه را دنبال کردند، تصریح کرد: رأی دهندگان به موسوی با فتنه گران تفاوت دارند چرا که آنها حامیان انقلاب، امام و رهبری و مردم هستند که برای ثبات و پیشرفت کشور و اعتقاد به رهبری به پای صندوق های رأی آمدند.

فدایی تصریح کرد: روی حرف ما با کسانی است که با دشمنان همسو شده، از قانون تمکین نکرده و خط فتنه را ادامه دادند و در واقعع، زمینه ای را فراهم کردند که دشمنان ملت ایران برای ضربه به جمهوری اسلامی امیدوار شوند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر چرایی و ضرورت پرداختن به مباحث فتنه۸۸ پس از چهار سال اظهار داشت: بنده این سؤال را با چند سؤال پاسخ می دهم؛ چه ضرورتی دارد که داستان آدم و حوا، تاریخ انبیاء، ماجرای سقیفه، غدیر، عاشورا و تاریخ مظلومیت و خونبار تشیع را بررسی کنیم.

وی در پاسخ گفت: ضرورت بررسی این مسائل در عبرت گرفتن از تاریخ است تا بتوانیم آن را بعنوان سرمایه ای برای حرکت آینده حق طلبان تاریخ مطرح کنیم تا دچار اشتباه نشوند.

فدایی بررسی و بازخوانی مستمر تاریخی را از وظایف نخبگان، خواص و آزادیخواهان برشمرد.

این نماینده سابق مجلس درباره تلاش ها برای رفع حصر سران داخلی فتنه که جنایت بزرگی را علیه انقلاب مرتکب شدند، گفت: مردم با فتنه گران از موضع کرامت و نجابت برخورد کردند و این به دلیل وسعت نظر و مظلومیت نظام اسلامی است؛ تاریخ انقلاب با اینکه ریشه در اسلام ناب، تشیع و روحانیت دارد، کسانی که اعتقادی به این مباحث نداشتند فرصت پیدا کردند که به موقعیتی برسند.

وی با بیان اینکه ما خط دولت و مسئولان اجرایی را از خط آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی جدا می کنیم تصریح کرد: خیلی از افراد تلاش دارند که بگویند آنها یکی هستند اما این درست نیست؛ ما انتظار داشته و داریم که امثال آقایان هاشمی و خاتمی، جایگاه کنونی و مسیر خود را عوض کنند و دچار اشتباه تاریخی گذشتگان نشوند و تصور نکنند با تحلیل های غلطی که در پیش گرفته اند می توانند موفق باشند.

فدایی تأکید کرد: آنها به خاطر خدماتی که به ملت ایران داشته اند مردم با نجابت این افراد را تحمل می کنند اما راه حل آنها بازگشت از طراحی های سال ۸۸ است از این رو نباید سرنوشت خود را با ضد انقلاب گره بزنند.

وی افزود: آقای هاشمی و خاتمی برای بازگشت به آغوش انقلاب و مردم، باید مطابق منطق حاکم بر گفتمان انقلاب اسلامی، مرزبندی روشنی با نظام سلطه، وهابیت و حاکمان مرتجع منطقه، اپوزیسیون خارج کشور و سران داخلی فتنه داشته باشند، صریحا از ملت بزرگ ایران و رهبرمعظم انقلاب عذرخواهی نمایند و در مقابل اقدامات خود در مقابل افکار عمومی پاسخگو باشند

دبیرکل جمعیت ایثارگران با تأکید بر اینکه هرکس در نظام اسلامی نخواهد خود را با دیدگاه های رهبری و جانشین امام زمان (عج) تنظیم کند دچار هلاکت خواهد شد و این یک امر شوخی برداری نیست، افزود: این موضوع را از لحاظ اعتقادی نیز ثابت می کنیم که هرکس در مقابل نظام اسلامی بایستد دچار هلاکت خواهد شد.

وی در تشریح لایه های مختلف فتنه، گفت: این فتنه یک لایه خارجی دارد که نظام سلطه و دشمنان ملت ایران است، یک لایه کسانی هستند که به دنبال استقرار حکومت لائیک و حکومت سکولار هستند؛ لایه دیگر افراد کم بصیرت و قدرت طلبی هستند که به دنبال منافع خود می روند و لایه دیگر افرادی هستند که فکر می کنند زرنگ، سیاسی و تافته جدا بافته هستند که می توانند نظام سلطه را فریب داده و با استفاده از ظرفیت آنها خود را حاکم کنند، این افراد حتی ولایت فقیه را هم قبول ندارند.

این فعال اصولگرا با تأکید بر اینکه جریان فتنه بحث حصر را به منظور احیای خود و انگیزه طرفداران خود مطرح می کنند، یادآور شد: این جریان دائماً در حال ساز کردن یک مسئله جدید است از این رو باید هوشیار بود.

وی با بیان اینکه رفع حصر سران فتنه مشکل اصلی ملت ایران نیست، مشکلات اصلی کشور را تورم، بیکاری و مسائل آموزشی و اخلاقی برشمرد و یادآور شد: اگر برای این مسئله سرمایه گذاری شود پیشرفت کشور تسریع خواهد شد.

وی افزود: البته مطالبه جدی افکار عمومی از دستگاه قضایی آن است که با محاکمه سران داخلی فتنه مانع از آن شوند که عده ای با حرکت های خسارت بار خود بار دیگر در روند رشد و پیشرفت کشور، وقفه ایجاد نمایند روایتی از حضرت رسول مکرم اسلام (ص) داریم که اجرای یک حد الهی نافع تر از بارش چهل روز باران است.

فدایی درباره سوءتفاهم خواندن فتنه ۸۸ توسط برخی از اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: این مسئله از مظلومیت های ملت ایران و نظام اسلامی است که عده ای علیه انقلاب و ملت ایران ظلم بزرگی را مرتکب شده و با فتنه همراهی کرده یا در قبال آن سکوت کرده اند اما حالا طلبکار شده اند؛ اگر آثار شوم فتنه را احصاء کنیم خواهید دید که ظلم و جنایتی در حق ملت ایران در فتنه ۸۸ اتفاق افتاد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، طلبکار شدن فتنه گران از نظام را ناشی از ضعف و نقصان رسانه ها و خواص دانست و تأکید کرد: عدم تبین ابعاد و آثار سوء ماجرای فتنه، باعث طلبکاری فتنه گران شده است. از این رو منطقی است که ما محاکمه سران فتنه را از دستگاه قضایی خواستار شویم و بپرسیم که چرا کسانی که فعال صحنه بوده، روابط مشکوک داشته و فساد اقتصادی دارند، محاکمه نمی شوند.

وی بر همین اساس تأکید کرد: اگر دستگاه قضایی از موضع منطقی و ضابطه مند متخلفان سال ۸۸ و فتنه انگیزان را محاکمه می کرد متخلفین این اجازه را به خود نمی دادند تا از این زیاده خواهی ها سخن برانند و طلبکار مردم و نظام نمی شدند.

فدایی با تأکید بر اینکه براساس برخی برآوردها، جریان فتنه، دهها سال مسیر پیشرفت ملت ایران را به عقب انداخت یادآور شد: فتنه گران چطور می خواهند پاسخ ملت ایران را بدهند چرا که آنها در شکل گیری جنبش های آزادیخواه جهان، امیدواری مسلمانان به انقلاب اسلامی، اثر منفی و در جری کردن دشمنان و تهدید ملت ایران اثرگذار بودند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به اختلاف افکنی جریان فتنه در درون خانواده ها، نا امنی اقتصادی و بی اعتمادی مردم به نظام ادامه داد: از دیگر اثرات فتنه بی اعتبار کردن مسئولان کشور و اخبار مقامات رسمی بود که اینها جنایات کمی نیست و اگر در هرکجای دنیا چنین اتفاقاتی می افتد آن حکومت مقصران را اعدام می کرد اما فتنه گران در اینجا به جای توبه و عذرخواهی طلبکار شده اند چرا که از تاریخ عبرت نگرفته اند و دوست دارند به مسیری بروند که به هلاکت برسند.

وی گفت: نظام از ظرفیت بسیار بزرگی برخوردار است که با وجود همه این مشکلات داخلی با سماحت و با راهکاری منطقی، از این چالش ها عبور می کند که این دستاورد بزرگی است.


فدایی درباره هشدار برخی بزرگان که نسبت به فعال شدن ریشه های فتنه۸۸ هشدار داده بود، گفت: اصلاح طلبان در دوران دوم خرداد مدعی هر ۹ روز یک بحران بودند و از آنجایی که خودشان این بحران ها را طراحی کرده و به دیگران نسبت می دادند، درست می گفتند.

این فعال اصولگرا افزود: آنها در حال حاضر نیز اینکه اگر بتوانند با حمایت نظام سلطه، می خواهند در هر روز و هر ساعت علیه نظام، بحران سازی کنند چرا که خط فتنه، خط بحران، درگیری و نا امنی است.

وی با بیان اینکه اگر مردم کانون اصلی فتنه را بشناسند رغبتی به آنها نخواهند داشت، یادآور شد: فتنه از کانون قدرت، ثروت، رسانه و تزویر برخوردار است و امکانات اقتصادی بسیاری دارد و تلاش دارد در کانون قدرت، خود را جا دهد.

فدایی ادامه داد: اگر در زندگی شخصی فتنه گران دقت کنیم خواهیم دید، امکانات آنها از کجا به کجا رسیده و زندگیشان چه تغییراتی داشته است، برخی از آنها تفریحاتشان در اروپا، آمریکا و جزایر آنچنانی است و پول خردشان، میلیاردی است و جالب است با این حال دم از حقوق مردم و حقوق شهروندی می زنند.

این فعال اصولگرا با بیان اینکه اگر ماهیت آنها برای مردم روشن شود آنها طرد خواهند شد، گفت: ماهیت آنها دروغگویی، ریاکاری، حرام خواری، تجاوز به حقوق مردم و حرمت ناموس مردم است آنها حرمت دستورات شرعی را نگه نمی دارند و امنیت ملت برای آنها زمانی مهم است که منافعشان تأمین شود؛ اگر لجنزار شخصیت آنها روشن شده و مردم بدانند که این جریان هر ساعت برای آسیب به ملت ایران، جلسات متعدد دارد و نقشه می کشد تا منصبی را به دست آورد و تثبیت جایگاه کند، از آنها روی می گردانند.

وی یادآور شد: برخی از آنها بسیار زرنگ، حرفه ای و دارای صفت معاویه هستند، یعنی از اسلام دم می زنند اما مقابل اسلام و فرزند رسول خدا شمشیر می کشند.

فدایی در بخش پایانی صحبت های خود، به اهمیت حماسه ۹ دی اشاره کرد و یادآور شد: ممکن بود مردم پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ با شعارهای اولیه فتنه گران دچار شک و تردید شوند اما آرام آرام به ماهیت ضد انسانی، ضد الهی و ضد مردمی فتنه پی بردند و فهمیدند فتنه گران برای پیشبرد اهدافشان دست به کشته سازی، نسبت دروغ دادن به نظام، همراهی با فرقه ضاله بهایت و منافقین مسلح می زنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به حمایت جریان منحوس سلطنت طلب، همجنس بازان و صهیونیست ها از فتنه گران و در عین حال عدم اعلام برائت از این جریانات، گفت: سران نظام سلطه از حرکت فتنه در داخل حمایت کرده و آنها کوچکترین واکنشی نشان ندادند.

وی با بیان اینکه اوج مسئله سال ۸۸ روز عاشورا بود، یادآور شد: فتنه گران با بی شرمی همچون بنی امیه و تابعین آن، به ساحت مقدس امام حسین (ع) توهین کرده و به جشن و پایکوبی پرداختند از این رو مردم که نمی توانستند این صحنه ها را تحمل کنند به میدان آمده و حماسه ۹ دی را رقم زدند.

فدایی فتنه ۸۸ را یکی از پیچیده ترین حرکات ضد انقلابی به منظور ریشه کن کردن جمهوری اسلامی برشمرد و تأکید کرد: مردم با بصیرت و حضور خود این فتنه را به شکست کشاندند همانطور که در انقلاب و جنگ به پیروزی رسیدند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران در پایان خاطرنشان کرد: ایستادگی ملت ایران در برابر فتنه نمونه سمبلیک از نحوه مقابله آنها با جریان های ضد انقلابی است از این رو ما همواره باید حماسه ۹دی را زنده نگه داریم، از آن تقدیر کنیم و اجازه ندهیم که یوم الله ۹دی خاموش شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات