مدیر شبکه ماهواره ای تعطیل شده هما از دوستان اصلاح طلب خود خواست سیاست ورزی را از دولت و کنگره آمریکا یاد بگیرند.

به گزارش افکارنیوز ، داریوش سجادی همکار سابق نشریات زنجیره ای و مشاور کروبی در وبلاگ خود نوشت: تهدید استفاده از حق وتو توسط اوباما به منظور ممانعت کنگره از تصویب تحریم جدید علیه ایران هنرمندی و سیاست ورزی اوباما را نشان داد که از این طریق توانسته تهدید کنگره را مبدل به بازی تبدیل مخالفت به امتیاز کند و بنوعی از «آب کره گرفته» و اینک توپ را در زمین ایران انداخت تا حال با غرور و منت بطرف ایرانی آن را بفروشد که؛ من برای شما مجبور شده ام بامخالفان در داخل بجنگم و اکنون نوبت امتیاز دادن شماست!

وی ادامه می دهد: آقایان در داخل یاد بگیرند که تا هر گونه صدای نقد و نظر مخالف و اعتراضی بلند می شود از طریق پناه گرفتن در استراتژی «ننه من غریبم» ! ! ! و «همسایه ها یاری کنید تا من شوهرداری کنم» ! ! ! گله می کنند که اکنون نباید اعتراضی کرد و باید همه با یک صدا پشت سر مذاکره کنندگان اتمی یکدست از ایشان حمایت کنند!

خیر شما هم می توانستید و هنوز هم می توانید بر موج و برآیند نظرات مختلف و بلکه معترض در داخل نشسته و آنها را مبدل به اهرم فشار بر طرف مقابل جهت کسب امتیاز نمایید. درست است که مذاکره، بیانیه خواندن نیست در عین حال فن تبدیل «تهدید» به «فرصت» از طریق ذکاوت و فرصت سنجی است.

شایان ذکر است جریان آلوده سازش به همراه برخی مسئولان بدفهم از چند ماه پیش تحرکات گسترده ای را آغاز کردند تا هر نوع صدای انتقاد درباره حواشی سفر نیویورک و سپس مذاکرات ژنو را تخطئه و خاموش کنند.

این طیف حتی نصب بیلبوردهای «صداقت آمریکایی» که بی صداقتی و خدعه گری دولت آمریکا را نشان می داد و پشتوانه هیئت مذاکره کننده ایرانی بود را برنتابیدند و خواستار جمع آوری تابلوها شدند و پس از آن نیز خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا و مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی (۱۳ آبان) شدند اما با همه اینها مقامات آمریکایی بارها با ادبیاتی توهین آمیز، ژن مردم ایران را فریبکاری خواندند، از بودن همه گزینه ها به ویژه گزینه نظامی روی میز خبر دادند و تأکید کردند حق ملت ایران در زمینه غنی سازی را نخواهند پذیرفت ضمن اینکه اصل تحریم ها را نیز حفظ می کنند.

یادآور می شود سایت زنجیره ای انتخاب که مدیر آن سوابق همکاری طولانی مدت با سجادی را دارد اخیراً اقدام به ترور شخصیت سجادی - به خاطر درج تحلیل هایش در کیهان- کرد که پس از تهدید سجادی به افشاگری علیه انتخاب و دادن پاسخ به مطالب سایت مورد اشاره مدیر سایت انتخاب با عجله اقدام به حذف اصل مطلب خود علیه سجادی کرد. انتخاب توسط یکی از مشتریان سابق شهرام جزایری مدیریت می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات