پشت پرده حمایت محمدرضا خاتمی از ناطق نوری احتمالاً در فشار به محمدرضا عارف نهفته است.

به گزارش افکارنیوز ، نشریه پنجره با انتشار این تحلیل به اظهارات محمدرضا خاتمی در مصاحبه با ایلنا پرداخت که گفته بود «اصلاح طلبان حضور آقای ناطق نوری را در هر موقعیت و عرصه ای که حضور یابند بسیار مؤثر و مغتنم می دانند و فعالیت در هر حوزه ای که ایشان برای تلاش و فعالیت اراده کنند ما از آن استقبال خواهیم کرد. »

عضو حزب منحله مشارکت گفته است: اصلاح طلبان در دو یا سه ماه اخیر جلسه ای درباره انتخابات مجلس آینده نداشته اند تا بحثی درباره سرلیست یا دیگر مباحث داشته باشند. اما این دلیل آن نیست که منکر شویم اصلاح طلبان در سال های اخیر با آقای ناطق نوری دوستی داشته اند و مواضعشان بسیار به هم نزدیک است.

کسی نیست که از این امر که آقای ناطق نوری برای خروج کشور از بحران در عرصه حضور یابند استقبال نکند. با این وصف حتی اگر آقای ناطق در انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت می کردند اصلاح طلبان با حفظ مواضع خود از ایشان حمایت می کردند. مواضع و ارتباط هایی که میان اصلاح طلبان و آقای ناطق وجود داشته و همچنین سابقه یکساله اخیر باعث شده که ما از حضور آقای ناطق استقبال کنیم.

به نظر می رسد اصلاح طلبان بنا دارند با تداوم ائتلاف با اعتدال گرایان یا همان حامیان و نزدیکان حسن روحانی وارد انتخابات مجلس دهم شوند تا همانطور که سعید حجاریان گفته با چهره های یقه سفید کرسی هایی از پارلمان را به دست آورند.

 در همین حال علی اکبر ناطق نوری اگر چه سکوت پیشه کرده اما برخی خبرها حکایت از این دارد که از او دعوت هایی برای حضور در انتخابات مجلس دهم صورت گرفته و طیف هایی از اصلاح طلبان و شخصیت هایی مانند اکبر هاشمی رفسنجانی ترجیح می دهند تا ناطق نوری سرلیست فهرست ائتلافی باشد.

این مسئله آنجا اهمیت می یابد که فعالیت های محمدرضا عارف برای حضور در انتخابات مجلس دهم هم شدت یافته است. گویا این بار ناطق نوری مانعی در راه سرلیست شدن عارف خواهد شد. حال آنکه او در انتخابات ریاست جمهوری نیز به درخواست سیدمحمد خاتمی و به نفع حسن روحانی کناره گیری کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات