مرور اظهارات علی مطهری به فاصله یک روز شدت هویت دوگانه ای که در وی پدید آمده را نشان می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، مطهری اولین بار با حمایت ویژه احمدی نژاد در ائتلاف سه گانه اصولگرایان قرار گرفت و توانست به مجلس برود. او اما به تدریج به جریان های نفاق و فتنه آلوده شد تا جایی که شبکه دولتی انگلیس به عنوان یکی از رسانه های اصلی تحریک کننده آشوب سال ۸۸، سال گذشته از مطهری به عنوان اصلاح طلب جدید یاد کرد.

وی روز گذشته ضمن نطقی در مجلس که بوی حمایت از سردمداران فتنه را می داد از ۹ دی تجلیل کرد و گفت: سالروز نهم دی ماه سال ۸۸ را گرامی می دارم. راهپیمایی خودجوش اقشار مختلف ملت ایران اعم از هواداران کاندیدای پیروز و معترضان به نتیجه انتخابات در این روز، نشانه رشد اجتماعی و سیاسی ملت ایران بود که قطع نظر از تخلفات دو طرف فتنه، به دفاع از اصل نظام جمهوری اسلامی پرداختند.

نکته عجیب اینکه مطهری یک روز قبل از همین سخنان، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به تخطئه حماسه ۹ دی پرداخته و گفته بود: تجمع ۹ دی تجمع بی موردی بود (! ) زمانی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه اعلام کردند باید از تجمع خودداری شود، تجمع کردن در نهم دی بی مورد بود.

به ادعای وی «برخی از ولایت فقیه برداشت اشتباه دارند و گمان می کنند کسی نباید فکر خلاف رهبری داشته باشد در حالی که شخص مقام معظم رهبری فرمودند مرز التزام به ولایت فقیه احکام حکومتی است. »

این اولین موضع فریبکارانه و تحریف آمیز در عدم تبیین درست واقعیت است؛ چه اینکه رهبر معظم انقلاب روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ از اقدامات غیرقانونی از جمله اردوکشی خیابانی منع کردند اما سران فتنه به مدت ۸ ماه مشغول دعوت به آشوب و ناامنی بودند - که مطهری اتفاقا از این آشوبگری حمایت می کند!

- در واقع پس از ۸ ماه قانون شکنی و زمینه سازی برای جولان گروهک های ضد اسلام و ضدانقلاب بود که مردم در ۹ دی ماه به خیابان آمدند و بساط حرمت شکنان عاشورا را جمع کردند. با این وصف جای سوال است که اولا چگونه آقای مطهری- سوگلی جدید شبکه دولتی انگلیس! - آشوبگری خیابانی سران فتنه را مجاز می داند و اعتراض ملی به این اوباش انگیزی در روز ۹ دی را که به تعبیر نیویورک تایمز بزرگ ترین راهپیمایی در ایران پس از مراسم تشییع آیت الله خمینی (ره) بود، بی مورد جا می زند.

ثانیا بالاخره ماجرای نهم دی از نگاه علی مطهری «راهپیمایی همه اقشار در دفاع از اصل جمهوری اسلامی که نشانه رشد ملت ایران و سزاوار گرامیداشت است» می باشد یا یک تجمع بی مورد؟ ! ثالثا منع رهبر انقلاب از بی قانونی و اردوکشی خیابانی - که تا ۸ ماه ادامه داشت - بالاخره از نگاه مطهری، سرپیچی از حکم ولی فقیه که رکن قانون اساسی و نقطه ضمانت انقلاب اسلامی می باشد هست یا نه؟ !

مطهری در نطق دیروز خود همچنین ادعا کرده است: جای تأسف است که پس از گذشت چهار سال از آن ماجرا هنوز مسئله فتنه حل نشده و ورد زبانهاست.

وی در این نطق همچنین بیان داشت «راه حل توبه و عذرخواهی موسوی و کروبی به نتیجه نمی رسد» البته کیهان با این بخش از اظهارات آقای مطهری موافق است که خیانت و جنایت بزرگی که سران فتنه در کنار موسوی و کروبی مرتکب شده اند با صرف عذرخواهی جبران نمی شود و چیزی از مسئولیت خیانت های آنان در زمینه سازی برای ناامنی و اغتشاش، هتک آبروی نظام، تهمت به نظام اسلامی، دشمن شاد کردن، ایجاد هزینه های بزرگ برای کشور و بردن آن به لبه پرتگاه و تلخ کردن کام ملت پس از حماسه ۴۰ میلیونی کم نمی کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات