رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به دهمین کنگره جهانی زرتشتیان گفت: ایرانیان موحد از دیرباز در جست وجوی آزادمنشی برخواسته از عقلانیت و معنویت و در کنار آرمان های حق طلبانه و باورهای توحیدی خویش برای اشاعه آن تلاش کرده اند.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به دهمین کنگره جهانی زرتشتیان پیام صادر کرد که متن کامل آن به این شرح است:

خدا را سپاس می گویم که به مناسبت دهمین کنگره جهانی زرتشتیان توفیق داد دوباره مراتب احترام و درود خود به شما پیروان آرمان های حضرت اشوزرتشت پیامبر که گردهم جمع شدید تا درباره دفاع از ارزش های نیک انسانی اخلاقی که نمونه بارز آن سه اصل اندیشه نیک و گفتار نیک و کردار نیک است، گفت وگو کنید را اظهار بدارم.

گفت وگوی پیروان هر دین الهی در رابطه با پیروی از فرامین انسان ساز و روح پرور دیانت خویش همچون معرفت به دین، شناخت و استحکام روابط حسنه انسانی و از همه مهم تر توجه به تعهد و مسئولیت پذیری در قبال گسترش آرامش و دستیابی حس کمال جویی بشر در سایه سار معنویت و انوار گرمابخش دین و اخلاق، همواره شایسته تقدیر بوده است.

با آنکه بشر امروز هنوز هم در جست وجوی آزادمنشی و آزاداندیشی برخاسته از عقلانیت و معنویت است، ایرانیان موحد و دین دار از دیرباز آن را شناخته و در کنار آرمان های حق طلبانه و باورهای توحیدی خویش در راه اشاعه آن کوشیده اند.

در خاتمه، ضمن سپاس از دوست و همکار ارجمندم جناب آقای دکتر اسفندیار اختیاری، نمانیده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی برای رساندن درود و پیام تبریک اینجانب به شما عزیزان، امیدوارم چنین جلسات بحث و گفت وگو به خوبی تداوم یافته و با توفیق روزافزون و دستاوردهای ارزشمند برای رستگاری نسل های آینده همراه شود.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات