فرمانده کل سپاه پاسداران عزت و امنیت ایران را در جهان بی نظیر برشمرد و گفت: این عزت به برکت خون شهیدان و تاسی از عاشوراست و امروز انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری پویاست.

به گزارش افکارنیوز ، سرلشگر محمدعلی جعفری صبح چهارشنبه در گردهمایی بزرگ رزمندگان و ایثارگران مازندران در مصلی بابل با بیان اینکه با سیر در وصیت نامه های شهیدان شاهد دو توصیه مهم هستیم گفت: در همه وصیت نامه های شهیدان این توصیه به بازماندگان شده است که دست از یاری دین اسلام بر ندارند.

سردار جعفری با بیان اینکه دغدغه شهدا اسلام و دین خدا بود گفت: اگر خوب دقت کنیم، انقلاب اسلامی منظور شهدا بوده و این انقلاب به معنی ترویج و توسعه دین خدا بر روی زمین بوده است.

وی اظهار داشت: جمله محوری شهدا این بود که دست از یاری انقلاب اسلامی و حمایت از آن برندارید و دومین وصتیت شهدا، حمایت از ولایت فقیه و امام بوده است.

سردار جعفری گفت: پشتیبانی از امام و ولایت و حمایت از اسلام و انقلاب اسلامی دو توصیه محوری و مشترک شهدا بود که در وصیت نامه هایشان دیده می شود.

هنرتطبیق توصیه های شهیدان با نیازهای روز

وی تاکید کرد: برای اینکه به وصیت شهدا عمل کنیم باید قادر باشیم این دو توصیه شهیدان را با نیاز روز تطبیق دهیم که به هنر نیاز دارد و امیدواریم با بصیرت و بینش مردم بتوانیم ایفای نقش کنیم.

سردار جعفری افزود: در قرآن کریم، خداوند متعال از مومنان واقعی همین انتظار دارد و در جای جای قرآن کریم درباره جهاد، عمل صالح در کنار ایمان بسیار یاد شده است.

ایستادگی ضرورت پایداری انقلاب اسلامی است

وی ایستادگی را ضرورت انقلاب اسلامی و مومن بودن به خدای متعال برشمرد و گفت: تنها کسانیکه ایمان واقعی دارند، پشت سر ولایت ایستاده اند و همه سختیهای آن را بجان می خرند و شهدا الگوها و برجسته گان جامعه انقلابی هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: در عرصه های مختلف امنیتی در خارج از مرزها انقلاب اسلامی با دشمنان درگیر جنگ است و باید هدف شهیدان را با نیازهای جامعه و انقلاب اسلامی تطبیق کنیم.

عاشورا الگوی شهیدان است

وی افزود: اگر به دنبال اهداف شهیدان هستیم، الگوی عاشورا و کربلا و جانبازی امام حسین (ع) نیز باید مورد توجه قرار گیرد و شهیدان ما نیز از کربلا و عاشورا، الگو گرفته اند.

سردار جعفری با بیان اینکه هر روز عاشورا و هر جا کربلاست، اظهار داشت: ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی برای دین خدا و اسلام مختص به زمان و مکان خاصی نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هدف امام حسین (ع) و شیدان حفظ دین اسلام بوده است، افزود: در این راستا، ملت ایران به بزرگترین قدرت مادی دنیا" نه" گفته است و نقطه مقابل انقلاب اسلامی، نظام سلطه است.

پیام رسانی شهیدان هدف کنگره های شهداست


وی اظهار داشت: هدف برگزاری کنگره شهدا در گوشه و کنار کشور، پیام رسانی خون شهیدان و تطبیق کردن راه و اهدافشان با نیازهای انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: خواسته الهی این است که به دست مسلمان، دین اسلام بر همه آیین ها غلبه کند و در این راستا، دشمن شناسی و شناخت آنان امری بسیار مهم است.

سردار سرلشگر محمدعلی جعفری تاکید کرد: برای امروز و آینده انقلاب اسلامی نیازمند مجاهدت و فداکاری داریم و باید در راستای حفظ ارزشها تلاش و کوشش شود.

وی گفت: نصرت و پیروزی الهی، نتیجه یاری کردن دین خداست که امروز آن را می توان در عرصه های مختلف در کشور مشاهده کرد.

سردار جعفری افزود: انقلاب اسلامی به معنای توسعه و ترویج اسلام روی زمین است و بیداری اسلامی نتیجه و اثرات انقلاب اسلامی و پیروزی برابر نظام سلطه و مادی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: همه قداست و عظمت نظام جمهوری اسلامی اینست که در مسیر الهی گام برداشته است و درک مسیر الهی و اهداف مقدس، اقدامی ارزشمند است که نصیب هر کسی نخواهد شد.

بی تفاوتی نسبت به ارزشهای دینی آفت بزرگ انقلاب اسلامی است


وی مجاهدت، تلاش و سختکوشی در این مسیر الهی را لازم برشمرد و گفت: بی تفاوت گذشتن از کنار ارزش ها، آفت بزرگ است و متاسفانه عده ای بی تفاوتی به ارزشهای دینی را ترویج می کنند و اینها مخالف راه الهی هستند.

سردار جعفری گفت: برخی ها پررویی را به حد اعلی رسانده اند و گفته اند، انقلاب اسلامی را باید متوقف کنیم و این چفیه مقدس بر روی دوش مقام معظم رهبری، نشانه مقابله با این جریان انحرافی بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: از اصول مسلم و سیاسی شیعه واقعی اینست که باید در مقابل ظلم ایستاد و نمی توان دست از این اصول مسلم انقلاب اسلامی دست برداشت.

دشن شناسی در همه عرصه ها باشد

وی با تاکید بر شناخت دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی گفت: خیلی از دشمنان ادعای پیرو و خط امام بودن را دارند و باید دشمن شناسی در همه عرصه ها باشد و امروز جنگ ما در عرصه های عقیدتی، اجتماعی، سیاسی، اعتقادات و باورهای ما با دشمنان داخلی و خارجی است.

سردار جعفری گفت: مجاهدت و خط شکنی در مقابل تهدیداتی که نظام اسلامی را تهدید را می کند، ضروری است و وظیفه همه اعم از پیر و جوان، مقابله با تهدیدهاست.

وی عنوان کرد: رصد هوشمندانه انقلاب بما می گوید که این انقلاب به برکت خون شهیدان، هوشمندی مردم و رهبری حکمیانه، امروز بیش از هر زمان دیگری از پویایی و شتاب برخوردار است.

در عرصه های فرهنگی و اجتماعی عقب ماندگی داریم

سردار جعفری با اشاره به اینکه در عرصه های فرهنگی و اجتماعی در جامعه مشکل داریم، افزود: این درحالیست که معرفی و توسعه بیداری اسلامی ناشی از انقلاب اسلامی در جهان بخوبی در حال انجام است.

وی با گرامیداشت ۹ دی گفت: فتنه ۸۸ خطر بزرگی علیه انقلاب اسلامی بود که با پیام ۹ دی مردم خنثی شد و توسعه بیداری اسلامی در جهان بعد از این فتنه، نصرت الهی بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات