نماینده قروه و دهگلان در مجلس از سؤالش از وزیر علوم درباره فوت یک دانشجوی کُرد بر اثر برق گرفتگی در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حامد قادرمزی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی درباره موضوع سؤالش از فرجی دانا وزیر علوم که سه شنبه هفته آینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح و بررسی خواهد شد، اظهار داشت: حدود ۲ ماه قبل «کوروش صوفیه» دانشجوی کُرد مقطع کارشناسی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران واقع در کرج بر اثر برق گرفتگی در محوطه خوابگاه فوت می کند.

وی افزود: این دانشجو هنگام عبور از محوطه خوابگاه در حالی که باران آمده بود، روی زمین سُر خورده و دستش به سیم لخت برق می خورد و با وجود اینکه ۴۵ دقیقه دستش روی سیم لخت برق بوده است، فوت می کند، این موضوع در حالی است که از محل وقوع این حادثه تا حراست دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران، ۵۰ متر فاصله بوده است، این دانشجو هر چه فریاد می زند به داد او نمی رسند در حالی که حراست دانشکده مسئول همین موضوعات است.

قادرمزی بر همین اساس با بیان اینکه مسئولان حراست دانشکده و مجتمع خوابگاهی می گویند که این موضوع به آنها ارتباطی ندارد، تصریح کرد: بنده هیچ گلایه ای از وزیر علوم ندارم اما زیرمجموعه این وزارتخانه به جای عذرخواهی از خانواده این جوان دانشجوی از دست رفته، می گویند به ما ارتباطی ندارد.

وی با ذکر این نکته که «کوروش صوفیه» سومین دانشجویی بوده که در این دانشکده دچار برق گرفتگی شده است، تأکید کرد: باید مشخص شود که مسئول و متولی خوابگاه کیست؟ ما کوتاه نمی آییم و باید حداقل به مسئولان حراست دانشکده تذکری بدهند یا اینکه تغییر کنند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: بنده هیچ مشکلی با حراست دانشگاه تهران ندارم و از آنان تشکر هم می کنم ولی مسئولان حراست دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران باید در این زمینه پاسخگو باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات