صفحه شخصی بابک زنجانی در فیس بوک مطلبی در دفاع از وی با عنوان" واقعیت چیست؟ " منتشر کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، در این نوشته آمده است: «چند روز از بازداشت بابک زنجانی گذشته است و آنقدر شایعات در همه جا از مجلس گرفته تا سایت های خبری کوچک و بزرگ، رسمی و غیر رسمی گسترده شده است که دیگر هیچ چیز قابل باور نیست چرا که به اصطلاح آنقدر اطلاعات خاکستری در بوق و کرنا شده است که مسئولین هم به گزارشات خودشان شک دارند و تشخیص سره از ناسره بسیار دشوار است. به ویژه که حسی تاریخی به نام حسادت همه را وادار می کند که اخباری را باور کنند که این حس را تسکین دهد و کسی برای واقعیت ارزشی قائل نیست.

با این وجود، ما بر آنیم که در این آشفته بازار خبری و سیاسی، مردم و مسئولین را متوجه جریاناتی کنیم که چون امواج بی ساحل همه جا در تلاش برای خدشه دار کردن و تخریب هستند و هدفی جز اشاعه دروغ و افترا ندارند.

دوازده نماینده محترم مجلس از میان دویست و نود نفر نماینده ظاهرا متوجه فسادی در اقتصاد ایران شده اند که تا دیروز از چشم همه پنهان بود و به ناگاه توسط این نمایندگان بر ملا شد. پرسش اینجاست که وقتی این نمایندگان با ارائه مدارک و شواهدی که داشته اند نتوانسته اند دویست و هفتاد و هشت نفر نماینده همکار و در دسترس دیگر را قانع نمایند که چنین فسادی وجود دارد، چگونه می خواهند هفتاد میلیون نفر را قانع کنند؟ آیا این فساد فقط از نظر این اقلیت مجلس فساد است و دیگر نمایندگان چنین نظری نداشته اند؟ یا از آن بی خبرند؟

آیا این آقایان می دانند که ایران تحریم است؟ می دانند که تحریم معنی اش چیست و آیا تا کنون شده است که به یک بانک خارجی مراجعه نمایند تا با دیدن پاسپورت ایرانی ایشان را بدون هیچ عذرخواهی از بانک بیرون کنند؟ آیا اصلا ایشان مراحل فروش نفت را می دانند؟ آیا از عملیات بانکی برای انتقال پول از یک کشور به یک کشور دیگر آگاه هستند؟ آیا می دانند که یک بشکه نفت خام چند لیتر است و ظرفیت یک نفتکش چند میلیون بشکه است؟ آیا می دانند که بانک اچ اس بی سی مدت ها با حذف نام ایران در آدرس سویفت ها میلیاردها دلار را برای ایران جا به جا می کرد و کمسیون میلیون دلاری می گرفت؟ آیا می دانند که این بانک سر آخر یک میلیارد و دویست میلیون دلار به خاطر این کارش جریمه شد و این جریمه هنوز برایش می صرفید؟

آیا می دانند که برخی بانک ها در زمان جنگ با اخذ رشوه و کمیسیون، ال سی های ایران را بدون درج نام کانفرم می کردند؟ آیا می دانند که مردم ایران ۳۵ سال است درگیر این بازی ها هستند و هر روز یک جایش کج است؟

اگر می دانند که باید بگویم پس شما دنبال چه هستید؟ اگر نمی دانند، پس اجازه دهید هم به ایشان و هم به مردم ایران توضیح دهیم که بابک زنجانی چه کرده و کیست.

ایران چون قلعه ای در جنگ های قدیمی مورد محاصره دشمنانی قرار گرفته است که بیرون از قلعه راه آب و غذا را به روی مردم داخل قلعه بسته اند و با از پا درآوردن مردم به این سرزمین حمله خواهند کرد. بستن درهای اقتصاد به روی بانک های ایرانی دقیقا چون بستن آب رودخانه به روی یک قلعه است و تحریم فروش نفت و خرید تجهیزات و قطعات هواپیما… مثل بستن راه غذا به این قلعه است.

ما در شرایطی نیستیم که دولت را مواخذه نماییم که چرا چنین سرنوشتی را انتخاب کرده است چرا که پاسخ هر چه باشد چیزی عوض نمی شود و ما محاصره ایم و نفاق ما در داخل باز به نفع دشمن تمام می شود. دشمنانی که بیرون از این قلعه منتظر مرگ ما هستند برایشان فرقی نمی کند که مسئول این شرایط کیست. آنها آمده اند که سرزمین مادری ما را غارت کنند، کما اینکه در عراق و افغانستان کردند و آب هم از آب تکان نخورد.

سال هاست که کسی از این قلعه برای کمک بیرون نرفته بود. سال ها بود کسی از خود نپرسیده بود که چرا باید به اچ اس بی سی کمسیون های کلان بدهیم؟ سال ها بود کسی از خود نپرسیده بود که چگونه می شود هواپیماهای جدید را در آسمان ایران به پرواز در آورد؟ سال ها بود کسی نپرسیده بود که چگونه می شود راه آب و غذا را باز کرد؟ چگونه می شود بهتر زندگی کرد؟

آیا آن نمایندگان محترم مجلس پاسخ این پرسش ها را می دانند؟ بابک زنجانی همه را می داند و عمل کرده است. بابک زنجانی یکی از ایرانیانی است که برای بهتر زندگی کردن خودش و مردمش و فرار از این بن بست تلاش کرده است. او می داند یک بشکه نفت چند لیتر است و می داند که چگونه می شود پول نفتی را که چینی ها به جای آن اسباب بازی می دهند و هندی ها برنج آلوده و دیگران آن را بلاک می کنند، دور از چشم رویترز وارد ایران کرد و می داند که دیگر لازم نیست به اچ اس بی سی باج بدهد.

بابک زنجانی رانت نداشته است بلکه با عرض معذرت از همه در میان میلیون ها نفر آدم چشم به راه و نالان و خسته و ناامید، عرضه و شهامت داشته است.

ثروت و سرمایه زنجانی نتیجه رانت نیست بلکه محصول شرایط خاصی است که همین نمایندگان شاکی خودشان فراهم کرده اند. شاید هر کسی از عهده کارهایی که زنجانی انجام داده است برآید، به همین سرمایه می رسید. لازم به ذکر است که زنجانی هر آنچه اندوخته است وارد ایران کرده و سرمایه اش درگردش و در ریسک است، نه پس انداز در بانک های سوییس.

او با این سرمایه ای که اندوخته است چنان کارآفرینی کرده که امروز از کنار آن هزاران خانواده بهتر از دیروز زندگی می کنند کما اینکه دولت در سال های اخیر با میلیاردها دلار درآمد نفتی حتی یک شغل هم ایجاد نکرده است و به جز بیکاری کارگران کارخانه ها خبر دیگری شنیده نشده است.

باری، حال همه انگشت اتهام به سوی زنجانی نشانه رفته اند که ایشان پولشویی می کند. باید به عرض برسانم که کسانی که کلا با جمهوری اسلامی موافق نیستند و از بالا به پایین فحش می دهند باید اصولا سکوت کنند چرا که این به نفع ایشان است که آب و غذا وارد این قلعه کهن نشود و ایشان ظاهرا منتظر هستند که این سرزمین نابود شود (نمی دانم چه سودی برای اینها دارد) . اما کسانی که کمی درک سیاسی و عرق ملی دارند باید بدانند که اولا پولشویی از دیدگاه دشمنان معنی دارد، نه در دیدگاه ما ایرانی ها. این اتهامی است که تحریم کنندگان به کسانی می زنند که به ایران کمک می کنند. اگر ما از داخل نیز همین اتهام را به کسانی که به ما کمک می کنند بزنیم باید بگویم یا اصولا از مرحله خیلی پرتیم و یا نیت سوئی داریم که فقط آب را گل آلود کنیم.

تنها موضوعی که قابل بحث است چگونگی پرداخت تعهد آقای زنجانی است به دولت که ایشان بسیار منطقی سخن می گویند: " اگر کسی توانست هزار دلار از خارج به حساب بانک مرکزی واریز کند، من دو میلیارد دلار مابقی را واریز می کنم" .

کسانی که مدام در بوق و کرنا می کنند یا نمی دانند که سال هاست سویفت بانک مرکزی قطع است و این بانک و شرکت نفت تحریم هستند و هیچ کس نمی تواند پولی به حساب این بانک و یا شرکت نفت واریز نماید و یا می دانند اما از ناآگاهی دیگران در رسانه ها سوءاستفاده کرده و به دنبال تسویه حساب های شخصی هستند.

زنجانی مقصر شرایط تحریم نیست بلکه خودش نیز ریسک کرده و برای دور زدن تحریم ها، خودش و شرکت های خارجی و سرمایه خارجی اش در لیست سیاه تحریم ها قرار گرفته است که باعث شده اجازه ورود به اروپا نداشه باشد و اگر به چنگ آمریکایی ها بیفتد از بازداشتگاه گوانتانامو سر در خواهد آورد چرا که جرمش از دیدگاه قوانین آمریکا انتقال پول نفت به کشوری است که به زعم آمریکایی ها در حال ساخت تسلیحات کشتار جمعی است.

حال آیا نمایندگان محترم مجلس حاضرند جای ایشان باشند؟ کدام تاجری چنین ریسکی می کند که رابطه اش با دنیا قطع شود، حساب هایش مسدود شود و املاکش در همه جای دنیا مصادره؟ قیمت این ریسک چند است؟ البته بدتر از همه اینکه در داخل کشورش او را دزد و جرثومه فساد بنامند! آیا این باعث تاسف نیست؟

کسانی که هنوز دوست دارند زنجانی را جرثومه فساد بنامند باید منتتظر باشند که روزی این تلقی از اقتصاد و فرار دادن چنین تاجران و سرمایه دارانی از ایران آینده ای از این سرزمین میسازد که در اتیوپی برای دادن امید به مردم تصاویر زندگی در ایران را نشان خواهند داد! انتخاب با شماست… »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات