زیباکلام مدعی شد: روحانی ناگزیر بود و محض «خالی نبودن عریضه» از ۹ دی سخن گفت.

به گزارش افکارنیوز ، صادق زیباکلام از فعالان جبهه اصلاحات، طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی انتقاداتی را نسبت به مواضع حجت الاسلام روحانی، درباره حماسه مردمی ۹ دی مطرح کرد.

وی در این یادداشت خطاب به رئیس جمهور می نویسد: اظهارات حضرتعالی در خصوص «۹ دی» بی درنگ بر صدر رسانه های اصولگرا نشست و همان اندازه که برای ایشان دلخواه و دلنواز بود، کسرِ قابل توجهی از دل سپردگانتان را سرد و ناامید کرد. اگرچه فهم می توان کرد که دایره وسیع تلاش و تقلاهای اصولگرایان چو نقطه در میانتان گرفته بود -که مصمم بودند داستان «فتنه» و «۹ دی» را امسال هرچه باشکوه و جلال تر برگزار کنند- و حضرتعالی ناگریزانه و ناگزیر می بایست محض خالی نبودن عریضه هم که شده نظری اظهار کنید.

زیباکلام در ادامه اظهار نظر جالبی را بیان کرده و مدعی می شود: به نظر شما اگر مردم این طوفان تبلیغاتی چهارساله را علیه فتنه و فتنه گران باور کرده بودند، هفت ماه پیش دکتر سعید جلیلی ۴ میلیون و دکتر حسن روحانی قریب به ۱۹ میلیون رأی آورده بود؟ !

این فعال اصلاح طلب در پایان از روحانی می خواهد که برای رفع حصر سران فتنه تلاش کند.

پیش از این نیز، فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده از زندانیان امنیتی بعد از انتخابات ۸۸، در گفت وگو با سایت ضدانقلابی «جرس» ادعاهایی را درخصوص حماسه مردمی ۹ دی مطرح کرد.

وی در این گفت گو مدعی می شود: تمام برنامه ریزی هایی که برای بزرگ کردن روز نهم دی می شود برای این است که عاشورا فراموش شود در حالیکه این حادثه تاریخی هرگز فراموش نخواهد شد! رفع حصر رهبران جنبش سبز یکی از مطالبات اصلی مردم در انتخابات ریاست جمهوری امسال بود؛ امروز همه می دانند که دولت روحانی تمام تلاش خود را برای رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی کرده است.

همچنین، فائزه هاشمی نیز طی روزهای گذشته در گفت وگو با این سایت ضمن انتقاد از عملکرد حجت الاسلام روحانی در خصوص عدم آزادی سران فتنه گفت: پس از شروع به کار دولت روحانی گفته شد که پرونده حصر به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده اما با گذشت چند ماه نه تنها مساله حصر حل نشده بلکه وزیر دادگستری گفته است دولت قصد ندارد وارد مساله حصر شود و مشخص نیست مسئولیت حصر خانگی با چه نهادی است.


*حجت الاسلام روحانی: مردم در ۹ دی پاسخ درخوری به دخالت بیگانگان دادند


هشتم دیماه ۹۲ حجت الاسلام روحانی، در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرارسیدن روز ۹ دی و نامگذاری آن به عنوان روز بصیرت، تاکید کرد که «مردم وقتی احساس کردند به ارزش های دینی آنها توهین شده و بیگانگان خیال دخالت در حوزه های اعتقادی آنان را دارند با حضورشان به بیگانگان پاسخ درخوری دادند» .

وی در ادامه تصریح کرد: حضور مردم در این روز، برای دفاع از اسلام و مقدسات و ادای احترام به اباعبدالله الحسین (ع) و حمایت از انقلاب و رهبری بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات