کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از آخرین وضعیت پرونده زنجانی می گوید:

به گفته رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، اعضای این کمیسیون امروز با حضور کارشناسان بانک مرکزی و وزارت نفت پرونده بابک زنجانی را بررسی می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی پیشتر گفته بود؛ بابک زنجانی امروز هم می تواند آزاد شود. وی در توضیح اظهارات خود گفت: تا آنجا که مجلس در جریان است، دلیل بازداشت بابک زنجانی بدهی نفتی او است به همین جهت بنا به گفته مسوولان قضایی هر لحظه بدهی خود را تسویه کند، آزاد می شود.

محمد علی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به دلایل بازداشت بابک زنجانی، گفت: در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تنها یک پرونده از زنجانی وجود دارد که آن هم درباره بدهی نفتی وی است.

نماینده کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا آنجایی که به ما اطلاع داده شده، دلیل بازداشت بابک زنجانی بدهی نفتی او است و حالا اعلام هم شده که اگر این بدهی را پرداخت کند، آزاد خواهد شد.

این نماینده مجلس نهم در پاسخ به سوالی مبنی بر در اتهام پولشویی بابک زنجانی، گفت: مجلس از فعالیتهای دیگر زنجانی گزارشی دریافت نکرده است اما اگر چنین گزارشی به مجلس ارجا شود حتما پیگیری خواهد شد.

وی در ادامه گفتگوی خود با اشاره به اهمیت موضوع خاطر نشان کرد: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس امروز با حضور کارشناسان بانک مرکزی و وزارت نفت پرونده بابک زنجانی را بررسی می کند.

وی گفت برای این جلسه از شخص رییس بانک مرکزی نیز دعوت به عمل آمده است تا در مورد نحوه وصول مطالبات نفتی و اقداماتی که تا کنون در این زمینه صورت گرفته گفت و گو و تبادل نظر صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: تاکنون مقام های قضایی درباره پرونده بابک زنجانی ازکمیسیون اصل ۹۰ مجلس استعلامی نکرده اند اما گزارش پرونده بابک زنجانی در مجلس پس از ارزیابی نهایی به قوه قضائیه ارسال می شود.
کد خبر:
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات