نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نطق علی مطهری، او را به پسر نوح (ع) تشبیه کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سیدمحمدعلی موسوی در نطق میان دستور خود در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد قیام ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶، گفت: همه می دانیم مردم قم در دفاع از حریم مرجعیت و امام خمینی (ره) به پا خواستند و سرآغاز حرکت توفنده تبریز و دیگر شهرهای کشور شدند. در حقیقت قیام ۱۹ دی سال ۵۶ نقطه عظیمت و بصیرت مردمی تا ۹ دی سال ۸۸ شد که ولایتمداری رکن رکین شکل گیری در هر دو آنها بود.

وی ادامه داد: بصیرت قوه ای در قلب شخص است که به نور قدسی منور بوده و به وسیله آن حقایق را درک می کند. اصولا ذکر آن همه قصص در قرآن کریم از هابیل و قابیل، موسی و فرعون، ابراهیم و اسماعیل، یوسف و یونس و ناقه صالح نشان می دهد که چندین آیه در قرآن در مورد فتنه نازل شده که حکایت از اهمیت قضیه فتنه دارد که مستلزم بصیرت است در حالی که آقای مطهری در نطق میان دستور خود در مورخ ۹۲/۱۰/۸ فتنه ۸۸ را چیزی لایلعطف تلقی کرده و فرمودند موضوع فتنه را ورد زبان قرار دادید.

او خطاب به مطهری گفت: جناب آقای مطهری آیا سزاوار است جنایات گروه فرقان را که قاتل آیت الله مطهری بود را به دست فراموشی بسپاریم؟ از زمان نزول قرآن مسلمانان هزاران بار آیات مربوط به فتنه را خوانده اند و خواهند خواند. آیا به قول شما ورد زبان است یا حکایت از اهمیت موضوع دارد؟ آیا نظام جمهوری اسلامی به اندازه ناقه صالح ارزشی ندارد که خداوند آن را مورد آزمایش مردم آن زمان قرار داد؟ مسلمانان اعصار باید تلاوت کنند تا عبرت بگیرند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس اضافه کرد: آقای مطهری در چه زمانی دیده بودید در ایران آن هم در تهران آن هم از سوی تشکلی به اصطلاح مردمی آن هم در ظهر عاشورا که جا دارد انسان به مظلومیت اباعبدالله الحسین (ع) خون بگرید یک عده از خدا بی خبر که بویی از واقعه کربلا نبرده اند به عزاداران و نمازگزاران با چوب و قداره حمله کنند، صفوف نمازگزاران را به هم بزنند، بیت المال را غارت کنند، عکس امام را پاره کنند، مساجد را به آتش بکشند، چادرها را از سر زنان بردارند؟ از مردم و از نوه امام یعنی آقای سیدحسن خمینی خجالت نکشند، نظام را زیر سوال ببرند، افراد بیگناه را ترور کنند و درصدد براندازی نظام باشند و از برون مرزی ها دستور بگیرند و دشمنان شیعه و اسلام و ایران را جریح تر و صهیونیست را امیدوارتر کنند؛ آن وقت شما بفرمایید چیزی نبوده که ورد زبان کردید.

موسوی اضافه کرد: اگر احترام مقام و مسئولیت شما را نگه نمی داشتم می گفتم پسر نوح با بدان بنشست.

نماینده مردم خدابنده در بخش دیگری از نطق خود از رییس جمهور تشکر کرد که همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را مدنظر قرار می دهند.

وی همچنین به سالگرد ۱۷ دی ماه، سالروز کشف حجاب اشاره کرد و گفت: بعضی ها سعی کردند در این تاریخ عفاف و حجاب زن مسلمان را از بین ببرند در حالی که حجاب جزیی از زن مسلمان است و آیات مختلفی از سوره های نور و احزاب وجود دارد که ضرورت حجاب را نشان می دهد.

موسوی در پایان به برخی مشکلات حوزه انتخابیه اش از جمله مشکلات صنعت، کشاورزی سنتی، عدم وجود آب شرب در روستاها، بیکاری، بی توجهی به بهداشت در دوازده سال گذشته اشاره کرد و گفت: انتظار می رود دولت آقای روحانی به احیای حقوق بپردازد و دستورات لازم را صادر کند تا شاید جلوی این موارد گرفته شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات