عضو هیأت رئیسه مجلس از برگزاری نشست های غیررسمی بین نمایندگان سوال کننده و وزرا پیش از بررسی پرسش ها در صحن علنی خبر داد و گفت: در صورتی که نماینده سوال کننده و وزیر به توافق نرسند و نماینده قانع نشود، رسیدگی به سوال در دستور کار صحن قرار می گیرد.

به گزارش افکارنیوز ، سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره سوالات نمایندگان از وزرا، اظهار داشت: قرار است از این پس هماهنگی و تعامل بیشتری پیش از مطرح شدن سوالات نمایندگان از وزرا بین نماینده پرسش گر با وزیر مربوطه انجام شود، گاهی اوقات از آنجایی که وزرا وقت کافی برای تعامل با نمایندگان نمی گذارند، باعث می شود نمایندگان تنها راهشان برای رفع دغدغه هایشان مطرح کردن سوال از وزرا باشد.

وی افزود: بحث این بود که نشست هایی پیش از مطرح شدن سوالات نمایندگان از وزرا بین نماینده و وزیر مربوطه برگزار شود چراکه شاید بسیاری از این سوالات اشکالاتی باشد که در یک نشست غیررسمی حل شوند و لازم نباشد در صحن علنی و کمیسیون های تخصصی مطرح شوند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه یادآور شد: ما می خواهیم تلاش کنیم زمینه تشکیل یک نشست غیررسمی بین نمایندگان سوال کننده با وزرای مربوطه پیش از بررسی سوالات در صحن علنی برگزار شود تا اگر به توافق نرسیدند و نماینده پرسشگر قانع نشد، رسیدگی به سوال در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.

حسینی همچنین درباره برگزاری نشست مشترک بین دولت و مجلس نیز گفت: با توجه به در دستور کار بودن بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۳، هنوز زمان دقیق برگزاری نشست مشترک مجلس و دولت به میزبانی قوه مقننه مشخص نشده است ولی مجلس برای برگزاری این نشست اعلام آمادگی کرده است.

نماینده اهواز در مجلس درباره استعفای مجمع نمایندگان خوزستان نیز گفت: مجمع نمایندگان به دلیل ظلمی که در اعتبارات خوزستان در لایحه بودجه ۹۳ به این استان شده بود، استعفانامه خودشان را تقدیم هیئت رئیسه کرده بودند اما این استعفا اعلام وصول نشد، در بررسی هایی که در لایحه بودجه ۹۳ انجام شد، دوستان متوجه ناعادلانه بودن اعتبارات استان خوزستان شدند و آن را اصلاح کردند به همین دلیل مجمع نمایندگان خوزستان از استعفای خود منصرف شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات