معاون وزیر خارجه از دیدارش با معاون اشتون در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سیدعباس عراقچی گفت: در روزهای پنج شنبه و جمعه با هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به منظور بررسی مسائل باقی مانده و اختلافات جزیی که در نشست کارشناسان ایران و ۱+۵ درباره اجرای توافق ژنو باقی مانده است گفت وگو خواهم کرد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران با ۱+۵ افزود: این نشست در ژنو برگزار می شود.

وی پس از پایان مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ که سه شنبه هفته قبل پایان یافت نیز اعلام کرد که پیشرفت های نسبتا خوبی در این نشست صورت گرفت. برخی مسائل هنوز باقی مانده است که باید در سطح سیاسی حل و فصل شود و احتمالا نشستی هفته آینده با خانم اشمید برای حل و فصل این موضوعات برگزار می شود.

معاون وزیر خارجه گفت: کار کارشناسی و مباحث فنی برای نحوه اجرای توافقنامه ژنو خاتمه یافته است. جمع بندی نسبتا خوبی در نشست کارشناسان انجام شده مسائل باقی مانده در سطح سیاسی باید حل و فصل شود که برای حل و فصل این مسائل جلسه هفته آ ینده را پیش بینی کرده ایم اما به هر حال پیشرفت ها در سطح کارشناسی خوب بوده است و به جمع بندی نزدیک می شویم.

عراقچی توضیح داد: دو یا سه موضوع کماکان برای بحث و بررسی مانده است که تصمیم گیری درباره آنها سیاسی است.

عراقچی پیش از این نیز در پاسخ به این پرسش که مذاکرات در سطح وزیران چه زمانی قرار است انجام شود، گفت: اگر توافق ژنو اجرایی شود و مذاکرات کارشناسی پایان یابد، پس از آن مذاکرات مربوط به گام نهایی را آغاز خواهیم کرد. هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است. ممکن است آغاز آن در سطح وزیران باشد یا ممکن است مثل گذشته در سطح آقای ظریف و خانم اشتون با حضور معاونان باشد و وقتی به مرحله نهایی نزدیک شود وزیران نیز ملحق شوند.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با ۱+۵ گفت: توافق ژنو هنوز اجرایی نشده است، بنابراین وقتی اجرایی شود تحریم های مربوط به آن نیز برداشته خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات