رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به دیدار با هیات پارلمانی انگلیس گفت: موضوعات مربوط به مواضع هسته یی، حل مشکل سوریه و همچنین انتقاد از اقدامات گذشته انگلیس مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، عباسعلی منصوری آرانی درباره ی جلسه با هیات پارلمانی انگلیس و دیدار با جک استراو گفت: در این جلسه صحبت هایی پیرامون سابقه ی تاریخی دو کشور انجام شد و ما انتقاد خود را نسبت به اقدامات گذشته انگلیس مطرح کردیم.

وی با بیان این که به این هیات پارلمانی اعلام کردیم که اعتماد عمومی سلب شده است گفت: به آنها گفتیم که در صورت جلب اعتماد انگلیس چه تلاش هایی را انجام خواهد داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس خاطر نشان کرد: در این دیدار در مورد مواضع هسته یی نیز صحبت هایی انجام شد و ما به آنها گفتیم که مواضع هسته یی ما شفاف است.

منصوری آرانی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه از آن صحبت شد مساله سوریه بود و گفته شد که راه حل سیاسی باید جایگزین راه حلی که هم اکنون در پیش است شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم که در این دیدارها منافع ملی ما تامین شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به برنامه های این هیات در سفر به ایران گفت: یکی از این برنامه ها دیدار با فرزندان شهدای قربانیان ترور است که این گروهک ها به انگلیس نیز خیمه انداختند.

وی دیدار با وزیر امور خارجه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و مسئولان وزارت صنعت را از دیگر برنامه های این هیات پارلمانی عنوان کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات