وزیر اطلاعات به دنبال عدم اقناع نمایندگان سؤال کننده از پاسخ هایش در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، به صحن علنی کشانده شد.

به گزارش افکارنیوز ، در جلسه عصر سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سؤال حمید رسایی، ابراهیم آقامحمدی و آریایی نژاد نمایندگان تهران، خرم آباد و ملایر از حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نمایندگان سؤال کننده در این جلسه پس از استماع توضیحات وزیر اطلاعات، از پاسخ های وی قانع نشدند.

حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرد: طبق آیین نامه داخلی مجلس، وقتی نمایندگان از پاسخ های وزیری درباره سؤالشان قانع نمی شوند، کمیسیون مربوطه، سؤال را برای بررسی بیشتر در صحن علنی به هیئت رئیسه ارجاع می دهد.

وی افزود: بنابراین سؤال آقامحمدی، آریایی نژاد و رسایی از وزیر اطلاعات برای رسیدگی به صحن علنی ارجاع خواهد شد و وزیر اطلاعات نیز موظف است برای پاسخگویی در فرصتی که هیئت رئیسه تعیین می کند در صحن علنی حاضر شود.

 آریایی نژاد از وزیر اطلاعات پرسیده است: چرا وزارت اطلاعات اقدامات پیشگیرانه در مورد دیدار هیئت پارلمانی اروپایی با فعالین فتنه در حل سفارت خانه یونان انجام نداده است؟

همچنین آقامحمدی از علوی سؤال کرده است: علت و چگونگی ملاقات هیئت اروپایی با زندانیان فتنه ۸۸ و پذیرش شرط ملاقات از طرف ایران چه بوده است؟

رسایی نیز در سؤالش مطرح کرده است: عملکرد وزیر اطلاعات در زمینه مسئله شنود به چه صورتی است؟ چون خاتمی در مصاحبه با مطبوعات گفته که از اینجانب شنود می شود و این اقدام غیرقانونی است، سوال ما از وزیر این است که چنین اتهامی که از طرف خاتمی به نظام وارد می کند درست است یا خیر؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات