جک استروا:

وزیر خارجه اسبق انگلیس در پاسخ به سوالی درباره تناقض بین اظهارات وی و بیانیه رسمی دیروز لندن درباره تحریم ها علیه ایران گفت: نمی دانم در لندن چه گذشته، این حرفها نقل قول است و خیلی قابل اعتنا نیست!

  « جک استراو» وزیرخارجه اسبق انگلیس در نشست خبری که امشب در مجلس مشروطه برگزار شد با بیان اینکه دعوت پارلمان ایران برای سفر و تهران را پذیرفتم گفت: از هیات ایرانی را هم برای سفر به لندن دعوت کرده ام.

وی ادبیات جدید حسن روحانی را باعث تغییر نگاه اروپا و آمریکا به ایران عنوان کرد.

استراو در پاسخ به سوالی درباره سیاست دوگانه انگلیس و محدود کردن رسانه هایی مانند پرس تی وی اظهار داشت: سیاست های ما در قبال ایران دو گانه نیست.

وی اضافه کرد: تصمیم در مورد پرس تی وی را مجلس یا دولت انگلیس نگرفته و این تصمیم توسط مرکز قوانین ما اتخاذ شده است.

*جک استراو احتمال حضور انگلیسی ها در بین تکفیری ها را رد نکرد

وزیر خارجه اسبق انگلیس در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست دوگانه انگلیس در بحرین و سوریه و حضور نیروهای انگلیسی در بین تکفیری ها گفت: احتمال حضور انگلیسی ها هست ولی سلاح به سوریه نفرستادیم.

جری کوربین، عضو هیات پارلمانی انگلیس نیز در پاسخ به این سوال گفت: دولت انگلیس در ماه اوت، علیه دخالت نظامی در سوریه رای داد، ما معتقدیم تراژدی در حال وقوع در سوریه از طریق فرایند سیاسی حل می شود و ایران باید بدون قید و شرط در کنفرانس ژنو شرکت کند و ما این دیدگاه را هفته آینده در انگلستان ارائه خواهیم داد.

جک استراو در پاسخ به سوالی در خصوص دخالت های انگلیس در امور داخلی ایران و بی اعتمادی مردم ایران به آنها گفت: ما در امور داخلی ایران دخالت نمی کنیم، دخالت های ما مربوط به دهه های گذشته و زمان شاه است.

وزیر خارجه اسبق انگلیس ادامه داد: اینکه رئیس MI۶ گفته می خواهیم دانشمندان هسته ای ایران را ترور کنیم را تا به حال نشنیدم؛ گمان می کنم وقتی برخی دانشمندان ایران ترور شدند ما محکوم کردیم.

وی درباره تحریم ها اظهار داشت: فکر می کنم وضع تحریم جدیدف واکنش های تندی را در داخل ایران خواهد داشت؛ بعید می دانم سنای آمریکا چنین اقدامی بکند.

استراو افزود: دنبال عادی سازی کامل روابط با تهران و افزایش تعداد دانشجویان ایرانی در انگلیس هستیم.

*بیانیه لندن درباره تحریم ها قابل اعتنا نیست

وزیر خارجه اسبق انگلیس در پاسخ به سوالی درباره تناقض بین اظهارات وی و بیانیه رسمی دیروز لندن درباره تحریم ها علیه ایران گفت: نمی دانم در لندن چه گذشته، این حرفها نقل قول است و خیلی قابل اعتنا نیست!

استراو همچنین ضمن خودداری از پاسخ به چندین سوال درباره نقش آشکار سفارت انگلیس در فتنه ۸۸، حمایت انگلیس از آشوبگران و بازداشت تعدادی از کارکنان سفارتخانه این کشور، به گفتن این جمله بسنده کرد: « دخالتی نداشتیم، مسائل سال ۸۸ به خودتان ارتباط داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات