طبق آمار رسمی، ۴۷ میلیون نفر از مردم آمریکا زیر خط فقر زندگی می کنند و جنگ ۵۰ ساله با فقر در این کشور شکست خورده است.

به گزارش افکارنیوز ، طبق آمار رسمی، ۴۷ میلیون نفر از مردم آمریکا زیر خط فقر زندگی می کنند و جنگ ۵۰ ساله با فقر در این کشور شکست خورده است.

همزمان اعلام شد سال گذشته میلادی ۴۴ هزار شرکت و بیش از یک میلیون شهروند در آمریکا اعلام ورشکستگی کرده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از اداره آمار آمریکا، نرخ فقر در این کشور اکنون در حدود ۱۶ درصد است و ۴۷ میلیون نفر زیر خط فقر زندگی می کنند. سهم مردم آمریکا در فقر اندکی از آنچه در سال ۱۹۶۴ بود کمتر است و در سال های پس از رکود نیز این میزان ثابت بوده است.

در سال ۲۰۱۲، سیزده میلیون نفر از کسانی که زیر خط فقر زندگی می کردند کودکان بودند که به عقیده جیمز زیلیاک، رئیس مرکز تحقیقات فقر در دانشگاه کنتاکی، این میزان «رقم بسیار بالایی» است.

گزارش منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد در رکود جهانی بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱، از هر سه آمریکایی، یک نفر فقر را برای دست کم دو ماه تجربه کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از زیلیاک نوشت: «اگر ما هیچگونه برنامه حمایتی نداشته باشیم، این نرخ دو برابر خواهد شد. »

گروه موسوم به ائتلاف «ضد گرسنگی» می گوید از هر پنج کودک آمریکایی یک نفر هنوز در فقر زندگی می کند و بیش از یک نفر از هر پنج کودک در نیویورک نیز در خانواده هایی زندگی می کنند که غذای کافی برای سیر کردن شکم خود ندارند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا سال گذشته اذعان داشت که فاصله میان غنی و فقیر در این کشور با روند «خطرناکی» در حال گسترش است.

به گزارش پرس تی وی، ۵۰ سال پیش از این (سال ۱۹۶۴) لیندون جانسون رئیس جمهور وقت آمریکا «جنگ با فقر» را اعلام کرد و به کنگره گفت دولت من اکنون جنگی بی قید و شرط با فقر را اعلام می کند. اما ۵۰ سال بعد وضعیت فقرا بهبود نیافته است.

در همین حال صدای آمریکا گزارش داد ۴۴۱۱۱ شرکت آمریکایی در سال ۲۰۱۳ اعلام ورشکستگی کردند. در سال ۲۰۱۲، این تعداد ۵۷۹۶۴ بود. این آمار که از سوی شرکت پردازش پرونده های ورشکستگی «اپیک» در اختیار انستیتوی ورشکستگی آمریکا قرار گرفته، تا سال ۲۰۰۷ را دربر می گیرد.

روی هم رفته اعلام ورشکستگی افراد حقیقی و حقوقی از ۱/۱۹ میلیون در سال ۲۰۱۲، به ۱/۰۳ میلیون در سال ۲۰۱۳ رسیده است.
در ۵ سال گذشته، اعلام ورشکستگی افراد حقیقی و حقوقی به طور متوسط رقمی برابر با ۱/۳۲ میلیون در سال بوده است. بخشی از این کاهش کم سابقه در تاریخ برآیند قانون مصوب سال ۲۰۰۵ است که شرایط سختی برای اعلام ورشکستگی در نظر گرفته است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات