گفت وگوهای عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تا ساعت یک بامداد امروز (جمعه) به وقت ژنو به طول انجامید و قرار است این مذاکرات ساعت ۹ صبح به وقت ژنو (۱۱: ۳۰ به وقت تهران) ادامه یابد.

به گزارش افکارنیوز ، سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و هلگا اشمید معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز (پنجشنبه) ساعت ۱۸: ۳۰ به وقت ژنو (۲۱ به وقت تهران) در محل هتل اینترکنتیننتال شهر ژنو و به منظور بررسی سه نکته مورد اختلاف در مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ دیدار و گفت وگو کردند که این مذاکرات برای تنفس متوقف و مجدداً ساعت ۲۲ شب به وقت ژنو از سر گرفته شد و تا یک بامداد امروز (جمعه) به وقت محلی ادامه یافت.

طرفین توافق کردند که این مذاکرات ساعت ۹ صبح امروز (جمعه) به وقت ژنو (۱۱: ۳۰ به وقت تهران) ادامه یابد.

دیروز شهر ژنو همچنین میزبان نشست سه جانبه ای با حضور سید عباس عراقچی، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و رئیس هیأت آمریکایی در مذاکرات ایران و ۱+۵ و هلگا اشمید معاون کاترین اشتون بود.

عراقچی و شرمن معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا همچنین دیروز در حاشیه این نشست دیداری دوجانبه داشتند.

عراقچی پس از این گفت وگوها گفت که این مذاکرات جدی بوده است.

وندی شرمن در مسیر سفرش به مسکو توقفی کوتاه در شهر ژنو داشت و در این نشست سه جانبه حضور یافت و دیداری دوجانبه نیز با عراقچی داشت.

سید عباس عراقچی در رأس هیأتی و به منظور دیدار و گفت وگو با اشمید بامداد پنجشنبه راهی شهر ژنو شد.

حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ نیز عراقچی را در این سفر همراهی می کند.

سومین دور مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ روزهای نهم و دهم دی ماه در شهر ژنو برگزار و عراقچی بعد از پایان این گفت وگوها به فارس گفت که پیشرفت خوبی حاصل شده ولی چند نکته باقی مانده که در نشست با اشمید در این باره بحث و تبادل نظر خواهد شد.

دور دوم این مذاکرات نیز در شهر ژنو و اولین دور مذاکرات کارشناسی به منظور بررسی سازوکارهای اجرایی توافق ژنو موسوم به «برنامه اقدام مشترک» در شهر وین برگزار شده بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات