رئیس جمهور به همراه تعدادی از اعضای کابینه تدبیر و امید روز سه شنبه هفته جاری با سفر به خوزستان اولین سفر رسمی استانی دولت یازدهم را کلید خواهد زد.

به گزارش افکارنیوز ، سفرهای استانی دولت از جمله مباحثی بوده که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم، پیرامون ادامه داشتن یا نداشتن آن بحث های مختلفی مطرح شده بود. حتی در مقطعی محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوراز پیشنهاد تغییر نام سفرهای استانی به طرح" پایش و پویش استانی" خبر داد و گفت: حیف است که اسم این برنامه ها را سفرهای استانی بگذاریم، چرا که استان ها با یک یا چند سفر آباد نمی شوند، بلکه باید جوشش درون زا داشته باشند.

در همان روز مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری هم درباره سفرهای استانی گفته بود: رئیس جمهور در یک دوره ۳ و نیم ساله" به تمام استان های هدف" سفر می کند. علاوه بر این نیز" صادق" مشاور رئیس جمهور بر ادامه سفرهای استانی رئیس جمهور تأکید کرده اما گفته بود که این سفرها به شکل و" شمایی متفاوت" و هدفمند انجام می شود.

در حالی که بسیاری از رسانه ها و حتی مردم عادی منتظر اعلام اولین سفر استانی رئیس جمهور بودند محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت از دومین سفر استانی رئیس جمهور خبر داد و گفت که اولین سفر استانی کاروان دولت تدبیر و امید جهت ادای احترام به جان باختگان زلزله برازجان و همدردی با حادثه دیدگان این شهرستان به بوشهر صورت گرفته بود.


رئیس جمهور دوشنبه ۹ آذر از نزدیک در جمع مردم زلزله زده برازجان حضور یافت و در جریان روند کمک رسانی به مردم زلزله زده این شهر قرار گرفت.محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز در خصوص سفرهای استانی رئیس جمهور گفته است: سفرهای استانی به شکل مطلوب ادامه خواهد داشت اما آن چیزی که قابل بیان است، این است که سفرهای استانی دولت در حال انجام است و شخص رئیس جمهور به برازجان سفر کرده و علاوه بر آن نیز خود بنده تاکنون به چندین استان سفر کرده ام.با وجود همه این اظهار نظرها درباره سرنوشت سفرهای استانی رئیس دولت یازدهم، حالا حجت الاسلام حسن روحانی به همراه تعدادی از اعضای کابینه روز سه شنبه (۲۴ دی) به خوزستان سفر می کند.


اولین سفر رسمی رئیس جمهور در قالب سفرهای استانی، سه روزه بوده تا روز پنج شنبه ادامه خواهد یافت؛ قرار است که در این سفر معاون اجرایی رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، دستیار ویژه و تعدادی از وزرای دولت تدبیر و امید از جمله وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی، روحانی را در این سفر همراهی کنند.


در این سفر به خلاف سفرهای گذشته، هیئت دولت جلسه ای در استان برگزار نمی کند اما شورای اداری استان با حضور مسئولان استانی به همراه رئیس جمهور و افراد همراه رئیس جمهور تشکیل جلسه خواهد داد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات