جهانگیرزاده در گفت و گو با افکارنیوز؛

اگر دولت به سمت اصلاح یا بهبود روش ها و ارتباطات با مجلس اهتمام نداشته باشد مطمئنا این روند ادامه خواهد داشت.

گروه سیاسی - عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به سومین کارت زرد مجلس به کابینه دولت یازدهم در طول دوماه گذشته به افکارنیوز گفت: کارت زرد وزیر اقتصاد، وزیر علوم و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا هر کارت زرد احتمالی آینده به وزراء یک مصداق است و نمی تواند یک روند را تسهیل کند که منتظر و نگران باشیم کارت زرد دیگری به کابینه داده شود.

به گزارش افکارنیوز؛ جواد جهانگیرزاده اظهار داشت: اگر دولت به سمت اصلاح یا بهبود روش ها و ارتباطات با مجلس اهتمام نداشته باشد مطمئنا این روند ادامه خواهد داشت.

جهانگیرزاده تاکید کرد: ایجاد یک کمیته بین دولت و مجلس برای ارتقاء همکاریهای بین دولت و مجلس می تواند به بهبود روابط مجلس و دولت کمک کند.

وی ادامه داد: مصاحبه ها و اظهارنظرهای برخی از هواداران و نمایندگان حامی دولت کمک چندانی به بهبود روابط نمی کند و اتفاقا برخی نمایندگان را به مخالفت با دولت ترغیب می کند.

نماینده ارومیه در خانه ملت گفت: نیاز است دولت مجموعه ای را شکل دهد تا راجع به مطالبات مجلس و نمایندگان فکر کنند و به نظر می رسد هنوز در دولت نگرانی خاصی در این زمینه ایجاد نشده است و دولت شرایط را عادی تلقی می کند.

وی در مورد اینکه آیا اراده ای در مجلس برای بهبود این روابط وجود دارد نیز گفت: من از جانب مجلس نمی توانم اظهارنظر کنم ولی از نظر خودم چنین اراده ای در مجلس برای همکاری با دولت وجود دارد.

جهانگیرزاده گفت: از نظر ما سوال، تذکر و اخطار حق نمایندگان است واین ها کارشکنی در کار دولت نیست و فقط دولت باید این موارد را بررسی کند تا متوجه شود مجلس از دولت چه مطالباتی دارد و اگر بررسی کنند بسیاری از مسائل پیش نمی آید.

وی خاطرنشان کرد: مجلس، مجلس اصولگراست و حساسیت خاص خودش را دارد، بایداین حساسیت را به رسمیت شناخت و برای آن فکری کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات