خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری به" زمزمه" هایی برمی خورند که میهمان کردن مخاطبان به این شنیده ها خالی از لطف نیست.

به گزارش افکارنیوز ، این زمزمه ها به شرح زیر می باشد:

*در جلسه اخیر اصلاح طلبان از کلید خوردن پروژه ای به نام" حیرت" خبر داده شده است که بر مبنای آن اسناد و مدارک فراوانی علیه اصولگرایان تهیه و تدارک دیده شده و در رسانه های داخلی، خارجی و شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد. مدیران جلسه گفته اند به هر قیمت ممکن باید مانع بازگشت اصولگرایان به قدرت شویم و هر پرونده ای که لازم است را باید اعم از اخلاقی، اقتصادی و امنیتی جمع آوری و فراهم نماییم. در پروژه حیرت نقش رسانه ها و عوامل بیگانه در جعل خبر و سند سازی برجسته خواهد بود.

*دومین سفر استانی دولت یازدهم در پایان این هفته به استان خوزستان انجام خواهد شد. دولت یازدهم سفرهای استانی خود را بالاخره پس از کش و قوس های فراوان بالاخره با نام" کاروان دولت تدبیر و امید" انجام خواهد داد تا حتی نام این سفرها هم مشابه سفرهای دولت احمدی نژاد نشود. نهاوندیان پیش از این از سفرهای استانی دولت با نام" پایش و پویش استانی" نام برده بود.

*در جلسه سران جریان انحرافی نسبت به ضعف رسانه ای این گروه اظهار نگرانی شده است و حاضران مصوب کردند با اختصاص بودجه قابل توجه، ظرف روزهای آینده حداقل ۳۰ سایت جدید را راه اندازی نمایند. در هفته های اخیر چند سایت وابسته به این جریان به علت توهین به مسوولان کشوری، دروغ پراکنی و اتهام زنی فیلتر شدند. در این جلسه مصوب شد (ع-د) مسوولیت راه اندازی و مدیریت سایت های جدیدالولاده را برعهده بگیرد.

*در جلسه اصلاح طلبان از تلاش ورزشکاران عضو شورای شهر تهران جهت نامزدی ریاست فدراسیون های ورزشی به عنوان یک فرصت طلایی نام برده شده است. حاضران در جلسه تاکید کرده اند استعفای ورزشکاران و خروج آنان از شورای شهر بهترین فرصت برای ورود نیروهای علی البدل اصلاح طلب به شورای شهر تهران و تسخیر شهرداری تهران است.

*شنیده ایم پرونده سه هزار میلیاردی آریا در حالی مشغول بررسی و در آستانه صدور حکم نهایی است که هیچ یک از بانک هایی که با پرونده فساد مالی آریا مرتبط بوده و اموال آن ها مورد سواستفاده قرار گرفته، حاضر به شکایت از مه آفرید خسروی نشده اند. امید است کلید دولت یازدهم این قفل را باز نماید.

*برخی کارشناسان دانشگاهی با اشاره به اعضای جلسات هماهنگی و سیاستگذاری دانشگاه ها که با حضور افرادی چون هادی خانیکی، جعفرتوفیقی، غلامرضا ظریفیان، جعفرمیلی منفرد و رضا فرجی دانا برگزار می شود، معتقدند تیم فکری و اجرایی مصطفی معین وزیر دوره اصلاحات در حال بازگشت به دانشگاه های کشور هستند.

*شنیده ایم در هفته های اخیر چند هزار برگ از مفاسد یک عنصر جنجالی به نام (م-ه) که اتهامات فراوانی از فساد اقتصادی و امنیتی و… متوجه وی می باشد، از کشورهایی چون سوئیس و کانادا وارد کشور شده و مترجمان ورزیده در حال ترجمه آن هستند.

*پیش بینی می شود مجموع درآمدها و وصولی های دولت تا پایان سال به بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برسد. عمده درآمدهای دولت از محل فروش نفت، پتروشیمی، مالیات و گمرکات به دست می آید. گفته می شود مبلغ ۳۰ میلیارد دلار در سال ۹۲ از محل فروش نفت تامین خواهد شد.

*در ارزیابی اصلاح طلبان از نشست هفته گذشته احزاب در وزارت کشور، گفته شده است که ما هیزم آتشی شدیم که سود آن را دیگران بردند. نظام نگاه خود را با عدم دعوت از چهره هایی چون خاتمی و خوئینی ها به ما تحمیل کرد، ضمن آنکه احزاب منحله ای چون مشارکت و سازمان مجاهدین نیز جایگاهی نداشتند. احزاب اصلاح طلب با حضور خود، به این نشست مشروعیت دادند و ما در این نشست چیزی کاسب نشدیم.

*شنیده ایم قرار بوده است در شش ماهه دوم سال جاری و طی ۵ مرحله، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش برسد که به دلیل عدم استقبال مردم این طرح ناکام ماند. شنیده ایم هزینه تبلیغات مرحله اول این طرح از میزان خرید مردم بیشتر بوده است.

*نزدیکان محمد خاتمی در راستای پروژه تطهیر وی درصدد بودند مقدمات سفر وی را به کنفرانسی تحت عنوان" دین و خشونت" مهیا نمایند که با ممنوع الخروجی وی به دلیل نقش آفرینی در فتنه ۸۸ مواجه شدند. این کنفرانس قرار است در اتریش برگزار شود.

*شنیده ایم اتاق های مسوولان سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام که هم اکنون در دولت یازدهم حضور دارند در روزهای اخیر تخلیه شده و قرار است به نیروهای جدید واگذار شود. در میان ۱۵ اتاق تخلیه شده، اتاق افرادی چون حسن روحانی هم دیده می شود.

*شنیده ایم حمید رضا حاج بابایی وزیر سابق آموزش و پرورش که سابقه چند دور نمایندگی مجلس را نیز دارد به زودی در یکی از معاونت های قوه مقننه مشغول به کار خواهد شد. از معاونت اداره قوانین مجلس به عنوان یکی از پست های مطرح شده نام می برند.

*هفته گذشته هوشنگ امیر احمدی از آمریکا وارد تهران شد. پیش از این هم سیروس ناصری از سوئیس و حسین موسویان از آمریکا وارد تهران شدند. گفته می شود ممکن است از سیروس ناصری برای مذاکرات آتی استفاده شود.

*شنیده ایم شاخص های امید به بهبود زندگی و معیشت مردم در ماه های اخیر افزایش یافته که کارشناسان آن را فرصتی مغتنم برای دولت یازدهم قلمداد می کنند.

*در نظر سنجی هفته گذشته که توسط یکی از مراکز رسمی کشور انجام شد، میزان بی اعتمادی مردم به دولت آمریکا افزایش معنی داری نسبت به قبل از مذاکرات ژنو داشته است. در این نظر سنجی مردم به تداوم دشمنی های پنهان و آشکار آمریکا در قبال انقلاب اسلامی و ملت ایران اشاره کرده اند.

*عنصر خاکستری اصلاحات بر خلاف محمد خاتمی که معتقد است تعدد لیست اصلاح طلبان با جریان اعتدال باعث شکست هر دو لیست می شود، در پاسخ به خاتمی گفته ما نباید اشتباه اصولگرایان را نسبت به احمدی نژاد تکرار کنیم. آنها خیلی دیر حساب خود را از احمدی نژاد جدا کردند و در نتیجه ناکارآمدی های احمدی نژاد به حساب آنان واریز شد. ما باید خیلی زود حسابمان را از دولت روحانی جدا کنیم تا ناکارآمدی و مشکلات این دولت گریبانگیرمان نشود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات