دبیرکل حزب سبز ایران گفت: بیانیه اخیر اوباما خطاب به کنگره به دلیل کارت هایی بود که از دست داده است.

به گزارش افکارنیوز ، حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز ایران گفت: بیانیه ای که کاخ سفید خطاب به کنگره کنگره صادر کرده، ناشی از یک انفعال در مقابل فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم بود.

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: به نظر می رسد که آنها در دیپلماسی گفت وگوی ژنو با ایران دچار یک شکست دیپلماتیک شدند و دست خودشان را رو کردند.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه آمریکایی ها اعتراف کردند نمی توانند مقابل فعالیت هسته ای ایران بایستند، گفت: این یک شکست برای دموکرات ها محسوب می شود که عمدتاً به دنبال این بودند که از راه های مختلف جلوی فعالیت هسته ای ایران را بگیرند.

کنعانی مقدم ضمن بیان اینکه بیانیه اوباما به خاطر کارت هایی بود که از دست داده است افزود: آمریکایی ها از این موضوع واهمه دارند که گفت وگوی ۱+۵، آنها و رژیم صهیونیستی را در نرسیدن به توافق مقصر بدانند که این موضوع در سطح بین المللی برای آمریکا یک شکست محسوب می شود.

وی گفت: اوباما سعی می کند اگر شکستی در مسئله هسته ای متوجهش شود تقصیر آن را به گردن جمهوری خواهان بیندازد و سعی کند در انتخابات آینده کاخ سفید در این موضوع مورد سؤال قرار نگیرد.

دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به اینکه نقشه راه ما را رهبری تعیین کردند، گفت: باید این را بدانیم که تلاش مان را برای برقراری ارتباط منصفانه و عادلانه در صحنه بین المللی و کشورهای مختلف انجام دهیم و مشکلات را حل کنیم.

وی تاکید کرد: اما این برقراری ارتباط به منزله این نیست که ما تصمیم خواسته های غیرمعقول غربی ها باشیم و باید حواسمان را جمع کنیم و خدای ناکرده روش های مزدورانه ای که آمریکایی ها و انگلیسی ها تاکنون استفاده کردند ما را به یک توافقنامه غیرعادلانه بکشانند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات