«در نامه معاون اول رئیس جمهور هیچ اشاره ای به رانت اعطایی وزیر صنعت به یک شرکت خاص نشده؛ بالاخره تکلیف این رانت چند ده میلیارد تومانی چیست و آقای جهانگیری چه دستوری برای استرداد آن صادر می کند؟ »

به گزارش افکارنیوز ، سایت الف وابسته به دکتر احمد توکلی این مطلب را در واکنش به نامه اسحاق جهانگیری عنوان کرد. احمد توکلی پیش از این از رانت خواری ۶۵۰میلیون یورویی به بهانه واردات کنجاله خبر داده بود.

الف می نویسد: دکتر توکلی در گزارش خود نوشته بود که از سه ماه قبل در مورد این رانت با رئیس جمهور و وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی مکاتبه کرده و قبل از رسانه ای کردن آن هشدارهای لازم را برای لغو این انحصار خاص داده بود.

چرا در طول این مدت آقای نعمت زاده و سیف، نه تنها اقدامی به عمل نیاوردند بلکه آن را توجیه نمودند؟ آیا پسندیده است که آقای توکلی پس از یأس از تاثیر، مجبور به گزارش علنی در سطح افکار عمومی شود و سپس معاون اول رئیس جمهور وارد معرکه شود؟ در گزارش توکلی آمده بود که نامه محرمانه این رانت، بنا به دستور آقای نعمت زاده و جناب آقای جهانگیری به بانک مرکزی ارسال شده است (بنا به اظهار صریح و مکتوب بانک مرکزی) . آیا مکاتبه آقای جهانگیری از سر غفلت است؟

الف می افزاید: در نامه آقای جهانگیری بالاخره معلوم نشد که آیا تخلفی از طرف آقای نعمت زاده و بانک مرکزی صورت گرفته است یا خیر؟ ایشان نه تنها از تخلف صورت گرفته سخنی به میان نیاوردند، بلکه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای ورود کالای اساسی تمجید کرده اند! سخن از تخلفی است که صورت گرفته و اتفاقا برای همین تخلف بوده که آقای مهندس جهانگیری نامه نوشته و دستور دادند که این امکان برای همه واردکنندگان برقرار شود!

سوال این است که چرا طی سه ماه گذشته فقط به یک شرکت وارد کننده بزرگ ۸۰ میلیون یورو ارز ارزان قیمت داده شده و بلافاصله با دستور مقامات دولتی به بانک مرکزی، قرارداد ۶۵۰ میلیون یورویی با همین شرکت منعقد شده و تمام این مکاتبات نیز محرمانه و به دور از چشم بقیه واردکنندگان انجام گرفته است!

الف در پایان نوشت: اگر این امکانات که به قول آقای جهانگیری با «تدبیر» آقای نعمت زاده فراهم شده است، به همه واردکنندگان اعطا می شد که نیازی به گزارش آقای توکلی و نامه آقای جهانگیری نبود. آیا افکار عمومی چنین نتیجه گیری نمی کند که این «تدبیر» آقایان برای یک شرکت خاص به طور محرمانه برقرار شد و بعدا که سروصداها بلند شد، از باب اکل لحم میته به بقیه نیز اعطا فرموده اند؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات