قائم مقام حزب اعتماد ملی در حالی از شروع فعالیت های رسمی حزب متبوع خود خبر داد و گفت کنگره این حزب برگزار خواهد شد که حق شناس تاکید کرد دفتر حزب اعتماد ملی همچنان پلمب است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در گفت و گویی از شروع فعالیت های رسمی حزب متبوع خود خبر داد و در همین زمینه گفت: کنگره این حزب برگزار خواهد شد.

درحالی قائم مقام حزب اعتماد ملی، تاکید دارد که «چند سالی است که به لحاظ توقف فعالیت کار حزب، کنگره برگزار نشده و به مجردی که تصمیم بگیریم به صورت رسمی فعالیت را آغاز کنیم» وزارت کشور از حزب اعتماد ملی به عنوان یک حزب فعال در اولین نشست هم اندیشی وزیر کشور با احزاب دعوت کرده بود تا حزبی که سه سال خودسانسوری کرده است هم از دغدغه های کار حزبی بگوید.

منتجب نیا در این مصاحبه اذعان می کند: ما هم قبول داریم که برای از سرگیری فعالیت رسمی باید نخست کنگره برگزار کنیم.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در گفت و گوی اخیر خود از «از سرگیری فعالیت رسمی» حزب سخن گفته است اما پیش از این تاکید داشت اعتماد ملی فعال است و به همین دلیل به دیدار وزیر کشور می رود.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه آیا حزب اعتماد ملی با توجه به عدم فعالیت برای دیدار با وزیر کشور منع قانونی دارد یا خیر متذکر شده بود: حزب اعتماد ملی دیگر پلمب نیست و در حال حاضر از نظر وزارت کشور فعالیت ما منعی ندارد.

* نشست فصلی اعتماد ملی به محوریت منتجب نیا نخواهد بود


محمدجواد حق شناس ضمن رد اظهارات منتجب نیا درباره پلمب نبودن حزب اعتماد ملی گفت: وقتی که دفتر حزب استیجاری بود و پلمب شد، حزب دیگر در حال حاضر دفتر ندارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا نشست فصلی اعتماد ملی به محوریت منتجب نیا برگزار خواهد شد یا خیر؟ به رد این موضوع پرداخت و گفت: شورای مرکزی این جلسات را برگزار می کند و هرکس نیز یک رای دارد.

جلسات غیر رسمی اعتماد ملی در منزل منتجب نیا


قائم مقام حزب اعتماد ملی درباره جلسات غیر رسمی شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز معتقد است: اینکه همه اعضای شورای مرکزی در جلسه غیررسمی حضور پیدا کنند، خیر اما مجموعه هایی برای اینکه ارتباط ها محفوظ بماند و از حال هم خبردار شوند و بتوانند خودشان را برای فعالیت رسمی حزب در آینده آماده نگه دارند، جلسات و نشست هایی با هم دارند. ما گفتیم این ارتباط ها را حفظ کنیم و جلسات غیررسمی را حتما داشته باشیم تا ارتباط و تماس های حزبی از بین نرود.

در همین زمینه ابوالفضل شکوری از برگزاری جلسات غیر رسمی در منزل منتجب نیا در اول هر ماه خبر داده و به فارس گفته بود: حزب تعطیل شده است اما اول هرماه در منزل منتجب نیا جمع می شویم.

* اعتماد ملی متکی به فرد است

البته منتجب نیا که در این گفت و گو سرنوشت حزب را به سرنوشت کروبی گره زده است، در پاسخ به این سوال که آیا نباید برای کار حزبی متکی بر فرد نبود، گفت: خیر، الان بحث دبیرکل است. هنوز آقای کروبی دبیرکل است و کسی او را از دبیرکلی عزل نکرده است. وقتی کنگره جدید برگزار شود، آن موقع هر تصمیمی در کنگره گرفته شود به مرحله اجرا درمی آید.

قائم مقام حزب اعتماد ملی همچنین ابراز امیدواری کرده است به زودی وضعیت آقای کروبی روشن شود و گفته است: نشانه هایی که می بینیم حاکی از این است که دارد قضایا حل می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما منکر این هستید که حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی قبل از آنکه منحل شوند خط دهنده سایر احزاب اصلاح طلب بودند؟ گفت: این گاهی اثر وضعی است. وقتی در جامعه ما یک نفر قوی شد و قدرت و پول زیادی به دست آورد تاثیر بیشتری در جامعه می گذارد. حزب هم جدای از افراد جامعه نیست.

* اعتماد ملی در شرایط جدید ظرفیت خود را توسعه می دهد


قائم مقام حزب اعتماد ملی تصریح کرد: به هر حال در شرایط جدید حزب اعتماد ملی جزو احزابی است که این ظرفیت را دارد که بتواند خود را توسعه دهد و میزان اثرگذاری اش را بیشتر کند، البته نه به عنوان پدرخوانده یا مادرخوانده دیگر احزاب اصلاح طلب.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات