جانشین فرمانده کل سپاه:

جانشین فرماندهی کل سپاه در کنگره سردار شهید محمدعلی شاه مرادی و ۱۰ هزار شهید عشایر کشور گفت: آمریکا کشوری شکست خورده است و هیچ کشوری برای آمریکا فرش قرمز پهن نخواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر روز گذشته در جمع عظیم شرکت کنندگان در کنگره ملی سردار شهید محمدعلی شاه مرادی و ۱۰ هزار شهید عشایر کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای عشایر کشور اظهار کرد: عاشورا تکیه گاه همه مجاهدان راه خدا و برای همه عصرها و نسل هاست، بدون آن تکیه گاه مستحکم و بدون عبرت گرفتن از آن واقعه عظیم نمی توان در مقابل دنیای نیرومند مستکبر ایستادگی کرد.

سلامی افزود: دفاع مقدس، انتقال آن روح عظیم به زمان حال بود، دفاع مقدس و شهیدان آن، سند زنده صداقت مردم ماست و هنگامی که مردم آرزو کنند ای کاش در رکاب فرزند رسول خدا (ص) می بودند و قطعه قطعه می شدند و از امامشان در قلب حادثه دفاع می کردند.

شهدا معماران اصلی هویت انقلابی و اسلامی ملت مسلمان ایران

جانشین فرماندهی کل سپاه با بیان اینکه شهدا سند جاودانگی ملت ایران هستند، خاطرنشان کرد: شهدا معماران اصلی هویت انقلابی، اسلامی، عدالت خواه و آزادی خواه ملت مسلمان ایران هستند.

سلامی با اشاره به ویژگی های شهدای هشت سال دفاع مقدس همچون شجاعت، استقامت، ایستادگی، نبرد تا آخرین لحظه، کرنش نکردن در مقابل زیاده خواهی دشمنان، ایستادگی بر اعتقادات در شرایط سخت، تأکید کرد: هنرنمایی شهدای ما این است که عَلَمی که به دست حضرت ابوالفضل (ع) در عاشورا به اهتزاز درآمده بود را در میدان دفاع مقدس به اهتزاز درآورند، آنها توانستند همه آرزوهای دشمن را در هم بشکنند، اعتبار و اقتدار دشمن را نابود کنند.

عشایر، جناح دار سخت ترین مقاطع صحنه های نبرد

سلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به عناصر شخصیتی سردار شهید محمدعلی شاه مرادی و ۱۰ هزار شهید عشایر کشور ابراز داشت: آنان با حس سلحشوری، ایمان خالصانه، صداقتی مثال زدنی، اخلاصی تمام نشدنی، شجاعتی وصف ناپذیر، فداکاری بی بدیل به جنگ علیه باطل پرداختند.

وی افزود: عشایر ما با سینه های ستبر، سرهایی به خدا عاریت داده شده، دل هایی دریایی در اوج خطرها همچون حضرت ابوالفضل العباس (ع) که همواره از قلب سپاه دفاع می کردند، آنان هم جناح دار سخت ترین مقاطع صحنه های نبرد بودند.

وی افزود: سبقت گرفتن برای ملاقات خدا در میدان نبرد، آرام بودن در قلب حادثه، شاداب بودن در سختی ها از خصوصیات اصلی عشایر در جنگ بود.

جانشین فرماندهی کل سپاه با اشاره به آیه «ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم» تصریح کرد: اینکه شهدا چگونه توانستند به راحتی در آسمان جاودانگی پرواز کنند و خود را از تعلقات دنیوی، از پدر، مادر، همسر و فرزند رها کنند را نمی دانیم، این یکی از ابعاد عظیم هنر مردان خداست که در دنیا سختی ها را به جان می خرند تا به آرامش حقیقی در آخرت دست یابند.

شهدا، عامل شکست فتنه عظیم جهانی علیه ایران


سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتحاد دنیا برای شکست انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس گفت: شهیدان ما این فتنه عظیم جهانی را از بین بردند و اراده یک ملت مسلمان و حب اهل بیت (ع) را برای اولین بار پس از صدها سال در تاریخ حیات بشر به قدرت های بزرگ تحمیل کردند، این بخشی از شکوه ملت ایران است.

سلامی ادامه داد: ما در جنگ تحمیلی با اقتصاد کشورهای عربی حامی صدام، قدرت زمینی و هوایی ارتش شوروی، بخش هوایی فرانسه، سلاح های شیمیایی آلمان، طراحی های انگلیس، مدیریت جهانی آمریکا، توپ های اتریش و نفربرهای برزیلی جنگیدیم.

وی افزود: آنچه که توانست ما را در اوج محاصره و نابرابری سلاح، در یک میدان ناموزانه قدرت، بر دشمن جهانی غلبه دهد، ایمان حقیقی و تجلی نور ایمان در دل رزمندگان و هدایت های الهی امام راحل به عنوان پرچم دار اسلام در عصر حاضر بود.

جنگ هشت ساله، جنگ جهانی سوم


جانشین فرماندهی کل سپاه با بیان اینکه می توان جنگ هشت ساله را سومین جنگ جهانی نامید، خاطرنشان کرد: ائتلافی که در این جنگ علیه ایران شکل گرفت به مراتب قوی تر از ائتلاف جبهه متفقین و متحدین در جنگ جهانی دوم بود.

وی با اشاره به حمله دشمن در ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی، تأکید کرد: دشمنان ما می دانستند که اگر ایران بتواند یک الگوی موفق از یک نظام سیاسی مستقل در جهان ارائه بدهد و نیز بتواند در مقابل همه قدرت های جهانی بایستد و شکوفه های امید را در دل ملت های مستضعف و مسلمان جهان زنده کند، سلطه آنان را در جهان اسلام برچیده خواهد شد.

سلامی با استثنایی خواندن این انقلاب و در طول تاریخ گفت: این ملت با کنار زدن قدرت های شرق و غرب و مقابله با استکبار، درعین حال توانست به پیشرفت های خوبی در حوزه های مختلف دست یابد.

جانشین فرماندهی کل سپاه با اشاره به تحریم ها و محاصره اقتصادی ایران گفت: دنیای غرب از الگویی برای مواجهه با ایران بهره برد که در هیچ یک از منازعات جهانی و در مقابله با هیچ کشوری از آن استفاده نکرد.

وی خاطرنشان کرد: آنان به دنبال ضربه زدن به زیرساخت های فکری و اعتقادی ما هستند و با ایجاد فتنه و بر هم زدن تعادل سیاسی ملت ایران، می خواهند به ما هجوم بیاورند.

سلامی ادامه داد: اما واقعیت این چنین نیست و هر آنچه دشمن از آن می ترسید، اکنون اتفاق افتاده است.

امریکا دیگر یک فرمان فرما در جهان نیست

سردار سلامی با تأکید بر شکست امریکا در مقابل ایران و امت های اسلامی گفت: امریکا دیگر یک امپراتور و یک فرمان فرما در جهان نیست بلکه او عاجز شده و شکست خورده است.

وی اضافه کرد: امریکا در حال حاضر ۱۷ هزار میلیارد دلار بدهی دارد و این ناشی از این است که آنان مجبور شدند برای حفظ منافع حیاتی خود در منطقه حضور یابند.

سردار سلامی با اشاره به بیداری امت های اسلامی در چند سال اخیر گفت: در زمان کنونی، دیگر هیچ کشوری برای امریکا فرش قرمز پهن نمی کند، دیگر یک مقام آمریکایی به راحتی نمی تواند عرض یک خیابان در پایتخت یک کشور اسلامی را طی کند، دیگر مصر، لبنان و سوریه جولانگاه امریکا و صهیونیست نخواهد بود.

جانشین فرماندهی کل سپاه در پایان با تأکید بر اعتراف مقامات آمریکایی و نگرانی آنها از آزاد شدن ایران و فروریختن تحریم ها گفت: آنان خوب می دانند در حال حاضر حل معادلات سیاسی منطقه و جهان بدون حضور ایران امکان پذیر نیست.

سلامی در پایان با اشاره به وجود مشکلات در داخل کشور تصریح کرد: دشمنان ما هم مشکلاتی دارند اما تفاوت ما و آنها در این است که ما امید به خدا بسته ایم ولی آنان به جز قدرت های ظاهری هیچ تکیه گاهی ندارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات