نایب رئیس مجلس گفت: باید از ظرفیت ها و فرصت های موجود برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات دوستانه فی ما بین در چارچوب منافع مشترک بهره برد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار جمعی از نمایندگان پارلمان سومالی با اشاره به سابقه طولانی مراودات دوستانه میان ایران و کشورهای آفریقایی از جمله سومالی، گفت: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری های دوجانبه و دوستانه با کشورهای آفریقایی ازجمله سومالی اهمیت خاصی قائل است.

وی افزود: باید از ظرفیت ها و فرصت های موجود برای گسترش هرچه بیشتر مناسبات دوستانه فیمابین در چارچوب منافع مشترک بهره برد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به نقش اهمیت همکاری های پارلمانی در تقویت و تحکیم روابط دوستانه و شناخت طرفین برای گسترش روابط فیمابین، یادآور شد: مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه در حوزه های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی حمایت می کند.

بنابراین گزارش، در این دیدار نمایندگان پارلمان سومالی ضمن تاکید بر توسعه روابط با ایران در حوزه های مختلف به ویژه همکاری های پارلمانی، خواستار تقویت و توسعه روابط سیاسی، اقتصادی با ایران شدند و از کمک ها و حمایت های انسانی جمهوری اسلامی ایران از مردم سومالی در بخش های بهداشتی و عمرانی ایران قدردانی کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات