دستغیب:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: حق نداریم با مردم طلبکارانه و متکبرانه سخن بگوییم، همه مسئولان خادم این مردم هستند و وظیفه شان خدمت رسانی است.

به گزارش افکارنیوز، احمد رضا دستغیب در جلسه شورای برنامه ریزی استان فارس با بیان اینکه اقدامات انجام شده، قابل قدردانی است، گفت: به عنوان نماینده مردم از تمام مدیرانی که متواضعانه به مردم خدمت رسانی کرده و اگر کوتاهی شده هم، با شجاعت عذرخواهی کردند، به نوبه خود تشکر کرده و می کنم.

دستغیب با ابراز تاسف از اینکه برخی مدیران متکبرانه و طلبکارانه با مردم سخن می گویند، گفت: مردم انتظار دارند فارغ از تمام مشکلات موجود، مسئولان تلاش کنند تا خدمت رسانی به بهترین شکل انجام شود.

وی اضافه کرد: این خیلی بد است که به مردم بگوییم مشکلی وجود ندارد اما در صحنه عمل با مشکلاتی مواجه می شویم که حل نشده است، مردم باید احساس کنند به مسئولان خود نزدیک هستند و مسئولان نیز باید به ویژه در بحران و در موقعیت های خاص پاسخگوی مردم باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که در بحران ها حادثه ای رخ داد و برق، آب، تلفن یا گاز قطع شد، مسئولان باید واقعیت را به مردم گفته وضمن عذرخواهی زمان دقیقی را برای اتصال مجدد آن اعلام کنند و تلفن ها را نیز علی رغم حجم بالای ورودی آن پاسخگو باشند.

معاون کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر نماینده ای به مسئولان تذکر داده و پیگیری می کند به معنای مچ گیری، برخورد با مدیران یا اختلاف شخصی با آنان نیست، بلکه سئوال این است که چرا پیش بینی های لازم نشده است؟

وی با بیان اینکه نباید مسئولان انتظار نداشته باشند اگر مردم مشکلی دارند، منعکس نشود، یادآور شد که بازدیدهای انجام شده با گزارش های واصله توسط مدیران مبنی بر نبود و رفع مشکلات تطبیق نداشت و در زمان بارش برف و پس از آن مردم مشکلات بسیاری داشتند.

نماینده شیراز تاکید کرد: مسئولان خودشان در موارد بحران بازدید میدانی داشته باشند.

دستغیب همچنین گفت: از مدیرانی که جدید آمده اند درخواست داریم با انرژی، تلاش و کوشش بتوانند آنچه که دیگران انجام داده اند و اقدامات خوب را دنبال کرده و نقاط ضعف را پوشش دهند، معتقدیم باید فارغ از مسائل سیاسی، ارزیابی دقیق از توانایی مدیران استان انجام شود تا افرادی که توانایی خوب دارند در مسئولیت های خود بمانند.

وی گفت: از مدیران دعوت می کنیم همه با وحدت و همدلی کار فرابخشی در توسعه استان را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

دستغیب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز محیط زیست با توجه به اینکه مرتبط با سلامت مردم است موضوع مهمی به شمار می رود و باید در حفظ آن همه تلاش کنند.

نماینده شیراز تاکید کرد: امروز وضعیت محیط زیست در تهران و برخی کلان شهرهای کشور بحرانی است و باید تلاش کنیم وضعیت هوای شیراز بحرانی نشود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های بسیج، گفت: مسئولان می توانند خصوصا در مواقع بحرانی، از ظرفیت های بالفعل بسیج در سراسر استان به نحوی مطلوب در از بین بردن مشکلات، استفاده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات