وزیر امور خارجه کشورمان در آغاز سفر منطقه ای خود امروز با رئیس جمهور لبنان دیدار کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدجواد ظریف در دومین دور سفرهای منطقه ای خود، امروز صبح با میشل سلیمان رئیس جمهور کشور لبنان دیدار کرد.

در حاشیه این دیدار ظریف در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای تامین امنیت و ثبات منطقه و همچنین جلوگیری از افراط گرایی و مبارزه با تروریسم گفت: خوشحالم که در سالروز میلاد حضرت محمد پیامبر گرامی اسلام و آغاز هفته وحدت در لبنان حضور یافتم و امیدوارم که زمینه همکاری میان دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: تاکید بر وحدت در لبنان میان همه گروه ها و افزایش همکاری های دو جانبه میان دو کشور از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد تاکید قرار گرفت و ایران نیز قول مساعد برای ایجاد این وحدت در لبنان داد.

بنا بر این گزارش، همچنین وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با حضور در مزار شهید عماد مغنیه و شهدای مقاومت اسلامی بر مقام شامخ شهدای لبنان ادای احترام کرد.

همچنین پس از آن ظریف بر سر مزار شهدای جنایت تروریستی ۲۸ آبان ماه گذشته مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت که منجر به شهادت ۲۵ تن از جمله رایزن فرهنگی ایران در لبنان و همچنین چهار تن از محافظان سفارت ایران شد، حضور یافت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات