دبیرکل جبهه پایداری از برگزاری همایش جبهه پایداری برای دهه فجر خبر داد و جزئیات دیدار امروز خود با آیت الله یزدی و آیت الله مهدوی کنی را تشریح کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری از برگزاری همایش جبهه پایداری برای دهه فجر خبر داد و اظهار داشت: زمان دقیق این همایش هنوز قطعی نشده است اما ما برای دهه فجر انقلاب اسلامی برنامه خواهیم داشت.

آقاتهرانی درخصوص دیدارهای خود با تشکل های مرجع، از دیدار امروز خود با آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمی قم خبر داد و تصریح کرد: هفته گذشته خدمت آیت الله جنتی و پیش از آن نیز با آیت الله مهدوی کنی دیدار داشتم.

* جزییات دیدار با جامعه مدرسین

دبیرکل جبهه پایداری درباره جزئیات دیدار امروز خود با رئیس جامعه مدرسین گفت: دیدار امروز بسیار ملاقات خوبی بود که در آن درباره مجلس، ارتباط دولت و مجلس، اقدامات کمیسیون فرهنگی، اظهارات وزیر ارشاد، بحث شد؛ بنده به ایشان گفتم قانون صدا و سیما و بحث باروری در کمیسیون فرهنگی تمام شده و برای هیئت رئیسه نیز فرستاده شده است.

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به گلایه مندی آیت الله یزدی از مواضع وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در بحث تک خوانی که مطرح شده کدام فقیهی حکم جواز داده است؟

وی ادامه داد: در جلسه ای که بنده اوایل محرم با آیت الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز داشتم درخصوص مجلس و اقدامات کمیسیون فرهنگی توضیحات مفصلی ارائه دادم.

آقاتهرانی در پاسخ به این سوال که آیا درباره انتخابات مجلس نیز با حضرات آیات صحبت داشتید یا خیر متذکر شد: به صورت تفصیلی در این باره صحبت نکردیم؛ اما در تلاش هستیم از بحث فرهنگ اسلامی به بحث سیاست اسلامی برسیم چرا که ما سیاست را از دیانت جدا نمی دانیم.

* پایداری برای انتخابات مجلس به وحدت نظر می رسد


دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به این سوال که آیا درباره ائتلاف جبهه پایداری با جامعه روحانیت و جامعه مدرسین برای انتخابات مجلس بحث شد یا خیر؟ گفت: ما امیدوار هستیم که انتخابات آینده طوری باشد که در اصول به وحدت نظر برسیم.

وی درباره حضور جبهه پایداری در جلسات حجت الاسلام تقوی تاکید کرد: بنده در این جلسات حضور نداشتم چراکه به عنوان پایداری حضوری نبوده است اما اشخاص را دعوت می کنند و آنها به تشخیص خود به جلسات می روند.

آقاتهرانی در پایان یادآور شد: راه برای دیدار با علما و صاحب نظران باز است و این دیدارها ادامه خواهد داشت چراکه باید این کار را انجام دهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات