وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود به کشورهای منطقه و لبنان که از روز گذشته آغاز شده است به سوریه می رود.

به گزارش افکارنیوز ، " محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود به کشورهای منطقه و لبنان که از روز گذشته آغاز شده است به سوریه می رود.

وزیر خارجه ایران امروز در ادامه سفر منطقه ای اش از لبنان عازم دمشق خواهد شد.

شایان ذکر است؛" مرضیه افخم" سخنگوی دستگاه دیپلماسی وی را در این سفر همراهی می کند.

" محمدجواد ظریف" در بدو ورود به فرودگاه بیروت در نشستی خبری گفت: همه منطقه با چالش های مشترکی روبه رو است، منطقه با تکفیر و تروریسم رو به رو است و باید تلاش های سیاسی را برای مبارزه با این امور یکپارچه کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که دیدارهایشان در لبنان به راه حل هایی برای تحکیم روابط بین دو کشور در همه زمینه ها منجر شود.

ظریف اعلام کرد که در آینده نزدیک هیئتی ایرانی برای بررسی همه جزئیات مربوط به قضیه ماجد الماجد به بیروت خواهد رفت وی در عین حال به دولت لبنان به خاطر دستاورد بزرگ الماجد در برهه ای کوتاه پس از حمله نزدیک سفارت ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه ایران گفت: اصول اساسی ایران ایجاد بهترین رابط برادرانه با کشورهای همسایه است.

وی بر تلاش ایران برای برقراری بهترین روابط با عربستان در سطح روابط دوجانبه تاکید کرد و افزود: تنها راه حل بحران سوریه نیز راه حل سیاسی است.

وزیر خارجه ایران گفت: بهترین راه برای مقابله با پدیده تروریسم و تکفیر در منطقه دادن فرصت به ملت سوریه است تا نظر خود را از طریق صندوق های رای بیان کنند.

ظریف افزود: ایران از هر طرحی که به راه حلی مطلوب برای بحران سوریه منجر شود استقبال می کند.

وزیر خارجه ایران درباره حضور ایران در ژنو ۲ اظهار داشت: اگر از ما بدون شرط و شروطی دعوت به عمل آید در آن شرکت می کنیم و گرنه ما به دنبال چنین دعوتی نیستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات