عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با افکارنیوز؛

نظیر چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد که ۲۰۰ نماینده آن را امضا کرده اند و با تصویب این طرح غنی سازی ۶۰ درصد برای زیر دریایی ها و کشتیرانی ما قانونی می شود که البته ما معتقدیم این طرح مجلس نیز به نتیجه نمی رسد و فقط در راستای این است که آن ها خلف وعده نکنند و به تعهدات خود در قالب توافقنامه ژنو پایبند باشند.

گروه سیاسی - پس از اینکه عده ای از سناتورهای آمریکایی اعلام کردند طرحی را در دستور کار دارند که بر مبنای آن تحریم های بیشتری علیه ایران اعمال خواهد شد یک نماینده مجلس به افکارنیوز گفته است: این طرح توسط سناتورهای آمریکایی تهیه شده است و در آن قید شده است در صورتیکه مذاکرات و توافق ژنو شکست بخورد مطرح و مصوب شود.

به گزارش افکارنیوز؛ احمد شوهانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح یک بازی سیاسی علیه ایران است اظهار داشت: به نظر می آید این بازی جدید آمریکا باشد تا ایران را تهدید کند که مفاد موافقتنامه ژنو را رعایت کند.

شوهانی بیان کرد: البته نظیر چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد که ۲۰۰ نماینده آن را امضا کرده اند و با تصویب این طرح غنی سازی ۶۰ درصد برای زیر دریایی ها و کشتیرانی ما قانونی می شود که البته ما معتقدیم این طرح مجلس نیز به نتیجه نمی رسد و فقط در راستای این است که آن ها خلف وعده نکنند و به تعهدات خود در قالب توافقنامه ژنو پایبند باشند.

وی تاکید کرد: در واقع آمریکایی ها با این طرح می خواهند دست بالا بگیرند که هم افکار عمومی افراطی در داخل امریکا و هم افراطیون صهیونیسیتی را قانع کنند و هم اینکه ایران را تهدید کنند که به تعهدات خود پایبند باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: البته ریس جمهور آمریکا گفته است اگر چنین طرحی به تصویب برسد آن را وتو می کند و طبق قانون اساسی امریکا ریس جمهور می تواند اگر طرحی کمتر از دو سوم آراء را داشته باشد وتو کند و طبق اطلاعات ما این طرح در حال حاضر فقط ۶۰ امضا دارد که اگر با همین تعداد آراء نیز به تصویب برسد ریس جمهور می تواند آن را وتو کند و اگربیشتر از ۷۰ نفر آنرا مصوب کنند ریس جمهور دیگر نمی تواند آن را وتو کند.

وی با بیان اینکه این بازی آمریکا جدی نیست گفت: آمریکایی ها می دانند اگر مذاکرات با شکست مواجهه شود آن ها بیشتر از ما متضرر می شوند و اگر بخواهند این طرح را عملی یعنی مذاکرات با شکست مواجهه شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات