عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: عمده ترین دلیل اخطار نمایندگان مجلس به فرجی دانا نگرانی از سیاست زدگی دانشگاه و رخ دادن اتفاقاتی همچون کوی دانشگاه است.

به گزارش افکارنیوز ، ابوالقاسم خسروی سهل آبادی نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از کارت زرد مجلس به فرجی دانا، مجموع ۲۵ نفر از مجمع نمایندگان خراسان بزرگ به همت وزارت علوم برگزار شد که ظاهرا قرار است این نشست با همه نمایندگان استان ها انجام شود.

خسروی سهل آبادی ادامه داد: در این نشست مشخص شد فرصت های دانشگاهی استان در مقایسه با وضعیت کشور وضعیتی مطلوب و مناسب است. البته به نظر نمی رسد که این نشست به خاطر تاثیر سوالی باشد که از فرجی دانا شد.

خسروی خاطرنشان کرد: به نظر من به نوعی فرجی دانا و تیم وی شاید می خواهند تعامل بیشتری با مجلس داشته باشند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس اضافه کرد: مجلس تا به حال همکاری خوبی با دولت داشته است و انتظار می رود دولت هم با مجلس تعامل بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: نگرانی مجلس از این است که دانشگاه دچار فضای سیاست زدگی شود و به نوعی تحت تاثیر مسائل افراطی و تند سیاسی قرار گیرد و اتفاقاتی که در گذشته در دانشگاه و جریان کوی دانشگاه افتاد، تکرار شود و آرامش محیط های دانشگاهی از بین رود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: گمان نمی کنم فرجی دانا هم بخواهد چنین اتفاقاتی در دانشگاه ها شکل بگیرد و دانشگاه ها آرامش خود را از دست بدهند.

نماینده مردم تربت حیدریه تصریح کرد: تذکر مجلس به فرجی دانا در این رابطه بوده است که افرادی با تفکر افراطی و تند وارد تیم وی و محیط های دانشگاهی نشوند و این تذکر این موضوع هم وظیفه مجلس و هم به نفع وزیر علوم است.

خسروی سهل آبادی در خاتمه افزود: مجلس انتظار دارد که وزیر علوم در مسیر تعادل و اعتدالی که شعار دولت و روحانی بود، حرکت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات