بعد از برداشتن تحریم های مورد نظر در آینده مذاکرات گسترده تری درباره رفع تحریم های شورای امنیت و تحریم های یکجانبه مضاعف صورت خواهد گرفت.

گروه سیاسی - یک کار شناس مسائل بین الملل گفت: قابل پیش بینی بود که کنگره با توجه به مثبت بودن پیش درامد مذاکرات تصویب قطعنامه را بصورت تعلیق درآورد.

به گزارش افکارنیوز؛ داوود هرمیداس باوند کار شناس مسائل بین الملل با اشاره به اظهار نظر رهبر اکثریت سنای امریکا در خصوص توقف اعمال تحریم های جدید علیه کشورمان گفت: قابل پیش بینی بود که کنگره با توجه به مثبت بودن پیش درآمد مذاکرات تصویب قطعنامه را بصورت تعلیق درآورد.

وی ادامه داد: تفاهم کسب شده اولیه در مذاکرات فضا را برای رسیدن به تفاهمات بیشتر بین طرفین فراهم کرده است. باوند خاطرنشان کرد: تعلیق تحریم هایی که قرار است به زودی اجرایی شود خودبخود فضا را برای پیشبرد مشکلات دیگری که وجود دارد مهیا می سازد که البته برخی از این تحریم ها بسیار پیچیده است و برای برداشتن آن ها نیاز به زمان بیشتری است.

وی افزود: انتظار می رود که ادامه مذاکرات قرین موفقیت باشد و تحریم ها برخی بصورت کوتاه مدت، برخی میان مدت و برخی نیز طولانی مدت برداشته شود.
این کار شناس مسائل بین الملل یادآور شد: با توجه به اعلام رضایت همه طرف های مذاکره فضای فعلی فضای مساعدی به نظر می رسد که البته برداشتن تحریم ها مورد تایید همه طرف ها قرار گرفته و در حال حاضر مساله اجرای آن مطرح است.

وی با اشاره به اینکه بازدیدهای جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی به مدت دو هفته به تاخیر افتاد تصریح کرد: بنابراین به موازات آن وقتی نظرات آژانس نیز تامین شود مرحله جدید گفت و گو ها برای برداشتن سایر تحریم ها آغاز خواهد شد.

باوند اظهار داشت: بعد از برداشتن تحریم های مورد نظر در آینده مذاکرات گسترده تری درباره رفع تحریم های شورای امنیت و تحریم های یکجانبه مضاعف صورت خواهد گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات