عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین گفت: وارد شدن زودهنگام احزاب و حتی داوطلبان برای مباحث انتخاباتی مفید است اما احزاب باید مراقب باشند برنامه ریزی های انتخاباتی خود را تا زمان مطلوب به جامعه نکشانند.

به گزارش افکارنیوز ، احمد نیکفر، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه هر تفکر و جناح سیاسی این حق را دارد که برای انتخابات پیش رو برنامه ریزی داشته باشد، اظهار داشت: تمامی احزاب، جناح های سیاسی و جریان های فکری می توانند حتی درست روز بعد از انتخابات مجلس، خود را برای انتخابات بعدی آماده و مقدمه چینی کنند، زیرا این یک حق طبیعی است و هیچ کس نمی تواند این کار را غیرقانونی اعلام کند.

نیکفر افزود: بر این اساس داوطلبانی هم که قصد کاندیداتوری برای دور بعدی انتخابات ها را دارند در این مدت کار خود را آغاز می کنند و برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه کلید زدن زودهنگام انتخابات باعث ورود جامعه به تنش های سیاسی می شود و ذهن مردم را مشغول خود می کند گفت: بنده معتقدم وارد شدن زودهنگام احزاب، تشکل ها و حتی داوطلبان برای مباحث انتخاباتی مفید است، اما آنها باید ملاحظات لازم را در این باره در نظر بگیرند و برنامه ریزی های انتخاباتی خود را تا زمان مقرر و مطلوب، به جامعه نکشانند و جامعه را وارد تنش های انتخاباتی نکنند.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در واکنش به اینکه شنیده شده است دولت خط و نشان هایی برای مجلس به دنبال سوال از وزرا کشیده و گفته است" اگر مجلس از وزرا سؤال کند نمایندگان کنونی در مجلس دهم، دیگر نماینده مردم نخواهند بود" گفت: این مسائل به دور از عرف دیپلماتیک، عقل، منطق و شرع قانونی است. برداشت بنده این است که اینگونه اظهارات خارج از عرف است.

وی افزود: آن نقل قولی که از سوی آقای ترکان در رسانه ها منتشر شد را قبول ندارم. صراحتا می گویم تمام افرادی که به آقای روحانی رأی ندادند طرفدار دولت قبلی هم نبودند و تفکری که آقای ترکان نقل کردند قطعا اشتباه است و هر کس که به آقای روحانی رأی نداد را نباید جزو آن تفکر تلقی کرد.

نیکفر تاکید کرد: در زمان انتخابات سال ۸۸ هم عده ای می گفتند هر شخصی به احمدی نژاد رأی نداده، طرفدار موسوی بوده و با نظام نیست، آن طرز تلقی هم غلط بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات