۱۰۰ روز اول دولت جدید با حمله به دولت قبلی گذشت. آیا محور تبلیغاتی ۱۰۰ روز دوم، حمله به مجلس است؟

به گزارش افکارنیوز ، این پرسش را «رجانیوز» با مرور مواضع برخی مسئولان دولتی و حامیان آنها علیه نظارت قانونی مجلس پیش کشیده و نوشته است: آنچه از زبان برخی مسئولان دولتی و هواداران آن در رسانه ها منعکس شده، تغییر فاز حمله از دولت قبلی به مجلس است، به گونه ای که طی چند هفته گذشته این مسأله نمود آشکاری در روزنامه ها و سایت های خبری داشته است.

به نظر می رسد این سناریو دقیقاً از زمانی کلید خورد که سعید حجاریان یکی از تئوریسین های اصلاح طلبان از ضرورت انحلال مجلس سخن گفت و ادعا کرد باید قانون اساسی را تغییر داد تا دولت بتواند مجلس را منحل کند.

چندی بعد آقایان نوبخت و یونسی به میدان آمدند و مجلس را تهدید کردند. اما ترکان دیگر مشاور منصوب رئیس جمهور، در گفت وگو با یک روزنامه اصلاح طلب با اشاره به رویکرد نظارتی مجلس و همچنین سؤالات نمایندگان از برخی وزرای دولت، تصریح کرد: «کسانی که عقلانیت و تدبیر را قبول ندارند مسلم است که مقابل دولت یازدهم خواهند ایستاد. »

ترکان مدعی شده بود جریانی که قانون را قبول ندارد، ۴۹/۵ درصد آرا کسانی که به هر دلیلی به روحانی رأی ندادند و به دیگر نامزدها رأی دادند را شامل می شود (! )

اما در آخرین مورد فائزه هاشمی رفسنجانی نیز وارد میدان شد و در گفتگو با سایت ضد انقلاب روزآنلاین با اهانت به نمایندگان مجلس گفت: «مجلس فراتر از مسئولیت خود و به صورت سلیقه ای فشار می آورد تا دولت را از مسیرش منحرف کند… مجلسی ها با ایجاد فضای تهدید و ارعاب و ترساندن از احضار و تذکر و استیضاح و فشارهای روانی و سیاسی، دنبال ایجاد وحشت برای دولتی ها هستند. »

فارغ از اینکه بسیاری معتقدند استراتژی اصلی حامیان دولت، رو در رو قرار دادن دولت و مجلس و بازتاب این مسأله در افکار عمومی است تا میوه آن در انتخابات مجلس آینده چیده شود، از الان می توان پیش بینی کرد میزان انتقادهای اعضای ارشد دولت یازدهم از مجلس طی روزهای آینده افزایش یابد.

گفتنی است اخیراً محمدرضا تابش نماینده اصلاح طلب مجلس در مصاحبه با ایسنا تأکید کرد: طرفداران دولت اعتدال و تدبیر، باید حرکات و موضع گیری ها و اقدامات خویش را بر مدار عقلانیت قرار دهند و از بیان مواضع تندی که ثمری به حال دولت ندارد، بپرهیزند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات