عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این مطلب گفت: طرح کاهش تعداد جلسات علنی مجلس به هیات رییسه تقدیم شده است که امروز نیز در بین نمایندگان توزیع شد و احتمالا هفته آینده در دستور قرار می گیرد.

به گزارش افکارنیوز ، ابراهیم نکو با بیان این مطلب اظهار کرد: این طرح در واقع در قالب طرح یک فوریتی مطرح است که هفته آینده به صحن علنی برای بررسی بیشتر خواهد آمد.

وی افزود: کاهش تعداد جلسات صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیشتر به اداره جلسات مربوط می شود که در صورت به تصویب رسیدن پیشنهاد و نظر نمایندگان نیز در این موضوع دخیل است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر در برخی کشورها تعداد جلسات علنی خیلی کمتر و حتی در هفته دو روز و یا حتی یک روز برگزار می شود لذا به این نتیجه رسیدیم که اگر به چند طرح بپردازیم و نتایجی نگیریم و نتایج ضعیفی به دست آید بهتر است که جلسات را کاهش دهیم و نمایندگان با کاهش جلسات بتوانند با وزرای وزارتخانه های مختلف و مدیران کل نشست های مشترکی داشته باشند و پیشنهادات لازم برای بهبود وضعیت حوزه همان وزارتخانه را مورد بررسی قرار دهند.

نکو با بیان اینکه این طرح در صورت به تصویب رسیدن می تواند هزینه های مجلس را کاهش دهد، گفت: در حال حاضر جلسات علنی که سه روز در هفته برگزار می شود هزینه های زیادی به کشور تحمیل می کند اما این طرح می تواند دست نمایندگان را باز بگذارد که در تهیه طرح های سودمند کارآمدتر عمل کنند.

به گفته وی، در حال حاضر طرح مذکور بین نمایندگان توزیع شده است که احتمالا هفته آینده در دستور کار قرار می گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات