روحانی گفت: داووس فرصت مغتنمی برای بهره مندی جهان از ظرفیت های اقتصادی ایران است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در بدو ورود به فرودگاه زوریخ به منظور شرکت در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس در گفت وگو با واحدمرکزی خبر برخی از اهداف سفر خود را تشریح کرد.

رئیس جمهور بحث تلفیق سیاست خارجی ایران و تعاملات اقتصادی با دنیا را یکی از اهداف دیپلماسی های دولت تدبیر و امید خواند و گفت: بحث تلفیق دیپلماسی اقتصادی و نفتی با سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار این دولت است و ما در این اجلاس سعی خواهیم کرد، این موضع را به خوبی تبیین کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به حضور گسترده و چشمگیر سران کشورهای جهان و جمع شدن همه ظرفیت های مالی و اقتصادی جهان در داووس، گفت: این فرصت خوبی برای جمهوری اسلامی است تا ظرفیت های اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف را به عنوان کشوری با امکانات و قابلیت های منحصر به فرد ارائه نماید.

وی خاطرنشان کرد که رونق اقتصادی در ایران نه تنها باعث شکوفایی و رونق اقتصادی منطقه بلکه جهان خواهد شد و این یکی دیگر از موضوعاتی است که ما قصد داریم آن را در داووس تبیین کنیم.

روحانی با اشاره به دیدارهایی که قرار است در حاشیه اجلاس مجمع جهانی داووس برگزار شود، گفت: در این ملاقات ها به طرف های خود خصوصا طرف های اروپایی، فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری از دست رفته در ایران را یادآور خواهیم شد و برای آنها تشریح خواهیم کرد که آنها چقدر در سال های گذشته به دلیل دوری از ایران و کاهش سطح تعاملات اقتصادی خود با کشورمان متضرر شده اند.

وی در پایان تاکید کرد: اگرچه عمده این کشورها هم اکنون متوجه شده اند که این تنها ایران نبود که از قِبَل تحریم ها متضرر شده بلکه آنها نیز متحمل ضررهای جبران ناپذیری شده اند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات