فشار و حمله اصلاح طلبان بر استاندار

افراطیون اصلاح طلب اصفهان نیز در این مدت بی کار نبودند و از طرق مختلف تمامی سعی خود را برای فشار علیه دولت جهت انتصاب استاندار نزدیک به جریان خود در اصفهان را اعمال کردند.

گروه سیاسی - پس از شکست جریان تندروی اصلاح طلب در انتخابات ۹۳ این جریان افراطی به دنبال تصاحب پیروزی جریان اعتدالگرایی افتاد و تمام تلاش خود را انجام داد تا اعلام کند که اگر روحانی پیروز انتخابات بوده به خاطر حمایت جریان اصلاحات بوده است. این ترفند همان روزهای اول توسط روحانی نقش بر آب شد و روحانی در اولین نشست خبری اعلام کرد که وامدار هیچ حزب و گروه و دسته و حتی اشخاص خاصی نیست و بلکه رئیس جمهور همه مردم ایران است.

بعد از این هم البته اصلاح طلبان تند رو بی کار نشستن و تمام تلاش خود را کردند که سهمی را از دولت روحانی بدست بیاورند که باز در این مورد موفق نبودند و سهم حداقلی دولت به اصلاح طلبان باعث شد که همگان بفهمند حسن روحانی به واقع به دنبال تحقق خط اعتدالی در دولت و کابینه خود است.

به گزارش افکارنیوز ، استان اصفهان نیز از این ماجرا مستثنی نبود و افراطیون اصلاح طلب اصفهان نیز در این مدت بی کار نبودند و از طرق مختلف تمامی سعی خود را برای فشار علیه دولت جهت انتصاب استاندار نزدیک به جریان خود در اصفهان را اعمال کردند. حتی بعضا شنیده می شد چندین نفر از اعضای مطرح اصلاح طلب اصفهان چند روزی پشت درهای دفتر روحانی خوابیدند تا بتوانند استانداری اصفهان را به یکی از افراد مد نظر خود و از اصلاح طلبان تند رو بدهد که اما این اتفاق با مخالفت از سوی دولت روبه رو شد.

دولت تدبیر و امید حسن روحانی تشخیصش بر این بود که زرگرپور را به عنوان منادی اعتدال برای استانداری اصفهان انتخاب نماید و همه را برای همیاری و همکاری با این انتخاب فراخواند و البته این جریان اصولگرایی معتدل واصلاح طلبان معتدل اصفهان بود که در این کار پیش قدم شد و اولین اعلام حمایت خود را در رسانه ها ابراز داشت و حتی بسیاری از فعالان سیاسی
اصولگرا و اصلاح طلب نیز بر همیاری و همکاری با استاندار جدید تاکید نمودند.

اما در طرف دیگر یعنی اصلاح طلبان افراطی اصفهان که نتوانسته بودند استانداری را برای خود بدست بیاورند بیشتر سعی نمودند با برگزاری جلسات با استاندار جدید نظرات خود را به وی اعلام و تحمیل کنند و کمتر در موضع حمایت از استانداری که کار های مهمی پیش روی خود دارد وارد شوند.

اما دو انتصاب استاندار اصفهان بسیاری افراد دو جناح سیاسی را به فکر فرو برد که آیا استاندار اصفهان واقعا به دنبال خط اعتدال است؟

انتصاب اول در رابطه با معاونت استانداری بود که یکی از عناصر اصلاح طلب مورد نظر استاندار قرار گرفت و این موضوع باعث شد اصولگرایان به این فکر بیافتند که چرا استاندار با خط اعتدالی از افراد تندرو یک جناح خاص استفاده کرد است اما این افکار اصولگرایان با سخنان روحانی در روز های اول دولتش مبنی بر اینکه کارآمدی و حفظ خط اعتدال اولویت حضور در دولت
تدبیر و امید است جواب گرفت و اصولگرایان بدون هیچ شانتاژ یا خبرسازی علیه استاندار باز به حمایت از وی پرداختند.

اما انتصاب دوم مربوط می شد به انتصاب مجدد فرماندار دولت قبل شهرستان اصفهان که این اتفاق با صحبت های استاندار و حمایت وی از این فرماندار و عملکردش شکل گرفت.

این انتصاب استاندار باعث شد گروه های اصلاح طلبان افراطی و تندرو اصفهان با یک هدف مشخص یعنی تخریب استاندار و جلوگیری از ادامه فعالیت های اعتدال گرایانه وی وارد میدان شوند و در بین حتی یکی از خبرگزاری های دولتی در منطقه اصفهان نیز به کمک انان آمد و مقاله ای را ضد این اقدام استاندار منتشر نمود.

از طرفی در محافل سیاسی نیز افراطیون اصلاح طلب عصبانیت خود را از اینکه چرا استاندار از نیروهای اصلاح طلب استفاده نکرده ابراز کرده اند و صدای اعتراض های خود را به صورت تخریب استاندار در فضای مجازی منتشر نمودند.

اصلاح طلبان تندرو اصفهان البته این روزها بیکار نشسته اند و تمام تلاش خود را انجام داده اند تا جلوی انتصاب اخیر استاندار در معاونت سیاسی امنیتی بگیرند و از این رو خواهان انتصاب یکی از عناصر خود به جای گزینه مد نظر استاندار هستند که البته استاندار اصفهان نیز در این مورد کوتاه نیامده و اعلام کرده است که فقط گزینه مدنظرخود را به عنوان معاون سیاسی امنیتی معرفی خواهد که این موضوع و کشمکش ها باعث شده که تا کنون فعالیت های مهم و اساسی استان با خلل روبه رو شود.

اما جدای از این رفتارهای متناقض اصلاح طلبان با شعار معروفشان یعنی زنده باد مخالف من ؛ باید اصلاح طلبان اصفهان خوب بدانند و به یاد داشته باشند که اگر سبد رای آقای عارف (گزینه اصلاحات) قابل توجه بود هیچ وقت وی به نفع روحانی کنار نمی رفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات