در مصاحبه با شبکه آرتی اس سوئیس

رئیس جمهور ایران می گوید که ایران و ایالات متحده می توانند در صورت تلاش دوجانبه، دشمنی را به دوستی بدل کنند.

به گزارش افکارنیوز ، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که به داووس سوئیس سفر کرده است در گفتگو با شبکه آرتی اس این کشور ابراز داشت که بیش از ۳ دهه دشمنی بین ایران و ایالات متحده در صورت تلاش دو طرف می تواند به دوستی بدل شود.

وی تصریح کرد: «هیچ خصومتی ابدی نیست و هیچ رفاقتی هم همیشگی نیست. بنابراین ما باید دشمنی ها را به دوستی بدل کنیم. »

رئیس جمهور که سخنانش به زبان فرانسوی ترجمه می شد، با اشاره به اینکه روابط تهران و واشنگتن در گذشته با مشکلاتی مواجه شده است اما با تلاش سخت می توان بر مشکلات فائق آمد، افزود: «این تلاش ها برای ایجاد اعتماد در دو طرف ضروری است. ایران دست خود برای صلح و دوستی به تمام کشورهای جهان دراز کرده است و خواستار روابط خوب و دوستانه با تمام کشورهای جهان است. »

به نوشته رویترز، روحانی در این مصاحبه بر سر مذاکرات صلح سوریه موسوم به ژنو ۲ آب سرد ریخت و ابراز داشت: «نتیجه گرفتن [از این مذاکرات] بسیار سخت است اما من امیدوارم تلاش ها در راستای خواسته های مردم سوریه انجام پذیرد. چنین تلاش هایی باید افزایش یابد. »

رئیس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: «من تردیدهای زیادی دارم که این کنفرانس بتواند به نتایج خود دست یابد. » وی همچنین عربستان سعودی و قطر را متهم کرد که برای افزایش نفوذ خود در خاورمیانه از تروریست ها در سوریه حمایت می کنند.

روحانی قرار است امروز در اجلاس داووس سخنرانی کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات