مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران از ایجاد هفت قرارگاه هسته ‏ای در سطح کشور خبر داد و گفت: تهران نیز از استان‏های دارای قرارگاه هسته‏ ای است.

به گزارش افکارنیوز ، عزیزالله خسروجردی امروز در شرق استان تهران اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‏ فرمایند که «حتما تهدیدات را جدی بگیرید، حتی اگر دشمن برنامه‏ای نداشته باشد» و پدافند غیرعامل امروز باید به این امر توجه کند.

وی پیرو فرمایشات رهبری تصریح کرد: زمانی که تهدیدات رصد می‏شود، بیشترین امری که ما را مورد تهدید قرار داده، تهدیدات سایبری بوده و این مورد به وفور در حال تهدید کشورمان است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران اظهار داشت: راه‏اندازی قرارگاه سایبری در کشورمان در حال انجام است و در استان‏ها هم دستور کار دارند و با اهدافی که استانداری تهران ابلاغ خواهد کرد، فعالیت خود را انجام می‏دهند.

خسروجردی ادامه داد: راه‏اندازی قرارگاه سایبری در استان تهران را در دستور کار قرار دادیم و در دسته‏بندی‏ها، تهدیدات زیستی بعد از تهدیدات سایبری است و به همین منظور، قرارگاه زیستی هم در استان تهران راه‏اندازی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‏های مناسب در مجموعه ‏های مختلف بیش از ۱۴ تا ۱۵ دستگاه استانی عضو قرارگاه هستند و تمام واردات و صادرات به هر نوعی که باشد را رصد می‏کنند؛ اقداماتی خوبی در راستای مقابله با ترفندهای دشمن در حال انجام است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران اظهار امیدواری کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور در حال بومی‏ سازی شدن است و قرارگاه‏های آن به تدریج راه‏اندازی خواهند شد؛ این قرارگاه در استان تهران با حکم استاندار تهران و ستاد کل نیروهای مسلح اخیرا راه‏اندازی شده است.

خسروجردی از وجود هفت قرارگاه هسته‏ای در سطح کشور خبر داد و تهران را از استان‏های دارای قرارگاه هسته ‏ای معرفی کرد.

وی افزود: اداره پدافند غیرعامل در سطح کشور تشکیل شده و علی‏رغم اینکه حدود ۱۵ ماه است که اداره کل پدافند غیرعامل استانداری تهران ایجاد شده، توانسته به عنوان تنها پایلوت در سطح کشور، ۱۲ کارگروه تشکیل دهد که هر کدام از این کارگروه‏ها، ۱۸ نفر در استان تهران عضو دارند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران گفت: این ۱۲ کارگروه در استان تهران جمعیتشان بالغ بر ۲۲۰ نفر می‏شود.

خسروجردی ادامه داد: تمام پروژه‏هایی را که در استان تهران داشته باشیم، در جلسات استانی مصوب می‏شود و شهرستان فیروزکوه نیز دارای ۱۲ پروژه در این خصوص است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات