حجت‌‌الاسلام قاسم روانبخش

لرستان خبر: دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن گفت: هفته‌نامه ۹دی به علت انتقاد به دولت بسته و توقیف شده است، زیرا دولتی‌ها اجازه انتقاد به خودشان را از طرف رسانه‌ها نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری لرستان خبر از خرم آباد، حجت الاسلام قاسم روانبخش شب گذشته در همایش بیعت دوباره فعالان جبهه فرهنگی لرستان با فرماندهی کل قوا در خرم آباد، اظهار کرد: وقتی مقام معظم رهبری نگرانی خودشان را در خصوص فرهنگ اعلام می کنند، نشان دهنده این است که اتفاقاتی در کشور در حال رخ دادن است.

وی ادامه داد: در عرصه فرهنگ امروز اگر رسانه هایی دفاع خود را از دین اعلام می کنند، به بهانه های مختلف تعطیل و توقیف می شوند.

 

* نشریه ۹ دی به علت انتقاد به دولت بسته و توقیف شده است

 

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: هفته نامه ۹دی به علت انتقاد به دولت بسته و توقیف شده است، زیرا دولتی ها اجازه انتقاد به خودشان را از طرف رسانه ها نمی دهند.

روانبخش عنوان کرد: رویه دولت یازدهم همان رویه دولت هاشمی است، زیرا در زمان دولت هاشمی نیز کسی حق انتقاد نداشت و فضا برای رسانه ها باز نبود.

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی تصریح کرد: انتقاد از اسلام، دین، خدا و پیغمبر برای برخی مسئولان دولتی ایرادی ندارد، اما اگر این انتقاد به خود آنها باشد، رسانه ها تعطیل و توقیف می شوند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: آمریکایی ها به دنبال این هستند که اعلام کنند، ایران به بن بست رسیده است، اما آنها باید بدانند ایران همواره زنده و در مقابل مستکبران می ایستد.

 

انتقاد از طرح توزیع سبدکالا با اجناس خارجی

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: وقتی در سبد کالا برنج هندی و مرغ ترکیه ای بین مردم توزیع می شود، اینها بهانه ای به دست آمریکایی ها می دهد، تا اعلام کنند، ایران به بن بست رسیده است، این در حالی است که بهترین برنج ها، داخلی و در اختیار ایران است.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر دولت احمدی نژاد وصیت نامه امام را مطالعه و به خوبی به آن عمل می کرد، به این سرنوشت منجر نمی شد.

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی تصریح کرد: دولت مردهای ما باید از میان همین جوانان انقلابی با شور و انگیزه انتخاب شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: رسانه ها نباید از اسلام منحرف شوند و این همواره یکی از تأکیدات امام خمینی (ره) بوده است.

روانبخش یادآور شد: وصیت نامه امام خمینی (ره) دوای درد امروز همه ما به خصوص جوانان ما است.

 

* اساس ایستادگی و حرکت نظام فرهنگی است

استاد حوزه و دانشگاه اذعان کرد: اساس ایستادگی و حرکت نظام بر روی فرهنگ است، زیرا رخنه فرهنگی مانند اقتصاد نیست که با سبد کالاها جبران شود.

روانبخش، گفت: دشمنان فرهنگ، باور و ارزش های ما را مورد هدف قرار داده اند، این در حالی است که غربی ها اعلام می کنند، احکام زنان در اسلام تبعیض است.

 

وی خاطرنشان کرد: در نشریه آسمان اعلام می شود، قصاص غیربشری است، زیرا آنها به دنبال این هستند که این مسائل به کنار روند و دید مردم را عوض کنند.

استاد حوزه و دانشگاه، افزود: برخی امروز به صراحت قرآن را انکار می کند، لذا ما نباید اجازه بدهیم، اینگونه افراد در این جامعه زندگی کنند و همه ما به خصوص جوانان انقلابی و بسیجی آرام بنشینند.

 

آگهی ۴۰۰ میلیون تومانی وزارت ارشاد برای روزنامه آسمان

 

روانبخش بیان کرد: یکی از آگهی ها و رپورتاژهایی که وزارت ارشاد به روزنامه آسمان می دهد، ۴۰۰ میلیون تومان است که اینها در نهایت اعلام می کنند، قصاص یک امر غیر بشری است، لذا به دنبال تشویش افکار و اذهان مردم هستند.

دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن گفت: برخی مسئولانی که مشغول به کار می شوند، اسلامی شدن علوم انسانی را باور ندارند و برای اسلامی شدن این علوم بودجه نمی گذارند، لذا اگر کسی بخواهد، این کار را انجام بدهد، از آنها جلوگیری می کنند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات