امام جمعه موقت خرم آباد:

لرستان خبر: امام جمعه موقت خرم آباد گفت: دنیای غرب سال ها است که به زنان به بهانه آزادی ظلم می کنند و آن ها را از ارزش واقعی زن بودن دور کرده اند.

حجت الاسلام قاسم متقی نیا در گفت و گو با خبرنگار لرستان خبر در  خرم آباد ، در مورد نقش زن در فرهنگ اسلامی ایرانی اظهار کرد: بر اساس آموزه های دینی، زن در تربیت متعالی انسان نقش اساسی دارد.

وی افزود: مقصود مقام معظم رهبری از فرهنگ، فرهنگ تراز اسلامی و دینی است و باید تلاش کنیم تا بتوانیم به فرهنگ مورد نظر مقام معظم رهبری برسیم.

حجت الاسلام متقی نیا در مورد نقش زن در فرهنگ دینی بیان کرد: خداوند در قران کریم اهمیت زیادی به نقش زنان داده اند که این اهمیت و توجه بیانگر این نکته است که بدون توجه به نقش زن در فرهنگ دینی امکان رشد و توسعه فرهنگی وجود ندارد.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به هجمه های دشمن برای از بین بردن خانواده تصریح کرد: ریشه های مستحکم فرهنگی در تاریخ ملت ایران وجود دارد که نشان میدهد ستون اساسی و کانون حقیقی توجه به ریشه ها و به ثمر نشستن میوه ها، خانواده است.

وی افزود: نقش زن در خانواده مانند نقش زمین و آب برای باغداری و کشاورزی است که اگر آب نباشد زمین  و باغ محصول نمی دهد.

وی عنوان کرد: زمینه اصلی رشد فرهنگی خانواده با محوریت زن است و دشمنان تمام تلاش خود را می کنند که این نظام مقدس را از سر راه خود بردارند.

وی عنوان کرد: زنان تربیت کننده نسل آینده کشور هستند و نقش محوری در ساختن تمدن اسلامی دارند که باید به این قشر توجه ویژه شود.

وی افزود: در دنیای غرب که هویت زن را زیر سئوال بردند زنان ایرانی باید الگوی زن مسلمان را در سطح جهان گفتمان سازی کنند و دنیا را با هویت واقعی زن آشنا کنند.

وی بیان کرد: تا قبل از انقلاب اسلامی زنان در ایران به حق خودشان نرسیدند ولی با انقلاب برای زنان هویت به وجود آمد که این از مهم ترین دستاوردهای انقلاب است.

وی افزود: دنیای غرب سال ها است که به زنان به بهانه آزادی ظلم می کنند و آن ها را از ارزش واقعی زن بودن دور کرده اند.

حجت الاسلام متقی نیا اظهار کرد: نقش مادر، زن و خانواده را اگر کم اهمیت جلوه دهیم دشمن وارد عمل می شود و می خواهد بنیان خانواده را سست کند.

امام جمعه موقت خرم آبادگفت: در طول تاریخ دو نماد حسینی و یزیدی وجود دارد که نماد حق و باطل هستند و هردو در کانون خانواده تربیت شده اند.

وی افزود: تربیت و نقش مادر در خانواده به اندازه ای مهم است که آینده فرد را مشخص می کند که حسینی یا یزیدی باشیم.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات