حجت الاسلام ادیب یزدی در خرم آباد:

لرستان خبر: مشاور امور روحانیون سازمان صدا و سیما در خرم آباد گفت: یکی از اهداف دشمنان اسلام تضعیف کانون گرم خانواده است که با ایجاد مضایق و مشکلات فرهنگی واقتصادی در جوامع اسلامی سعی در ایجاد فاصله در بین اعضاء خانواده ها دارند.

به گزارش خبرگزاری لرستن خبر از خرم آباد ، حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی در جشن بزرگ روز زن که امروز در دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد با تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن اظهار کرد: یکی از اهداف دشمنان اسلام تضعیف کانون گرم خانواده است که با ایجاد مضایق و مشکلات فرهنگی واقتصادی در جوامع اسلامی سعی در ایجاد فاصله در بین اعضاء خانواده ها دارند.

وی افزود: تمسک به اهل بیت (ع) به ویژه حضرت حضرت زهرا (س) می تواند بر صبر واستقامت بانوان ما بیفزاید و با الگو قرار دادن ایشان به ویژه با رعایت حجاب اسلامی، آرامش اجتماعی را هرچه بیشتر فراهم نمایند و از بی حجابی که مصداق رقابتی ناسالم است جلوگیری کنند.

حجت الاسلام یزدی با اشاره به اجرای احکام اسلامی در جامعه و نقش بی بدیل آن درجهت اعتلای هرچه بیشتر انقلاب اسلامی افزود: باید به حکم خداوند عمل کرد و این مهم، رمز ماندگاری ما است و نباید خدای نکرده حکم خداوند را سبک شمرد چرا که احکام الهی واسلامی جدی هستند و در همه زمان ها و اعصار باید از آنها تبعیت کرد.

مشاور امور روحانیون سازمان صدا وسیما و استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: فاطمه زهراء (س) کوثر است که از ازل در عرش اعلی مشغول تکبیر خداوند متعال بوده است و وجود پیامبر عظیم الشان اسلام برای دریافت خبر میلاد آن حضرت از طرف جبرئیل با اشتیاق و تشنگی فراوانی منتظر این واقعه عظیم بوده است و حضرت فاطمه (س) گوهر شب چراغ عالم هستی و دری بوده که در نهانخانه خود، به پیامبر هدیه کرده است و در سوره مبارکه کوثر به آن به خوبی اشاره شده است.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز زن مسلمان ایرانی گفت: برای جایگاه زن در اسلام همین بس که رسول اکرم (ص) دست مبارک حضرت صدیقه الکبری را می بوسیدند اما متاسفانه جایگاه زن در جوامع غربی و مکاتب ارائه شده در غرب، سرتاسر خفت و خواری است.

در پایان این مراسم از مهناز علیزاده حسنوند و فرشته کولیوند از بیمارستان شهدای عشایر، زهرا چراغیان و فرشته آزادی از بیمارستان اعصاب وروان، زینب صادقی کیا، مژگان حسین دوست و زهرا بهاروند از بیمارستان شهید مدنی، معصومه ایمانی کمالی وفرشته اسدیان از بیمارستان عسلیان، ناهید زهرا کار، فرشته بیرانوند وخانم زهرا عزیزی از بیمارستان شهید رحیمی به عنوان بانوان نمونه بیمارستانهای شهر ستان خرم آباد تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات