آیت الله نوری همدانی:

لرستان خبر: آیت الله نوری همدانی گفت: آیت الله کمالوند از مدافعان اصلی انقلاب اسلامی بود و در همین زمینه امام (ره) اعتماد بسیار زیادی به آیت الله کمالوند داشتند.

به گزارش لرستان خبر از قم، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در استان لرستان و اعضای ستاد برگزاری مراسم پنجاهمین سالگرد آیت الله کمالوند خرم آبادی، با اشاره به اینکه استان لرستان سابقه بسیار خوبی در دفاع از انقلاب اسلامی دارد اظهار کرد: گرامی داشتن علمای دینی در جامعه بسیار ارزشمند است و امیدواریم این موضوع همچنان در جامعه ادامه پیدا کند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: در سال های گذشته دشمنان دین اجازه نمی دادند که علما شناخته شوند و سعی می کردند ان ها را از بین ببرند اما خوشبختانه این روش به برکت جمهوری اسلامی از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه علما زندان را به جان خریدند اما در مقابل ستمگران گردن خم نکردند تصریح کرد: علمای بزرگ اسلام به هیچ وجه در مقابل ستمگران سر خم نکرده اند و همیشه ایستادگی و مبارزه آن ها ستودنی بوده است.

آیت الله نوری همدانی گفت: مردم همیشه از علما دفاع کرده اند و علما نیز همیشه در کنار مردم بوده اند و از حقوق ان ها دفاع کرده اند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در زمانی که من وارد حوزه شدم آیت الله کمالوند از اساتید حوزه علمیه بود تصریح کرد: آیت الله کمالوند و امام خمینی (ره) یکی از دوشخصیت بزرگ حوزه های علمیه بودند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) اعتقاد بسیار زیادی به آیت الله کمالوند داشت تصریح کرد: لرستان استانی عالم پرور است و مسئولان این استان باید از ظرفیت های موجود استفاده کنند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات