آیت الله حسینی بوشهری:

لرستان خبر: مدیر حوزه‌های علمیه گفت: لرستان شخصیت‌های عظیمی را برای اسلام و کشور تربیت کرده و از افتخارات آیت الله کمالوند ارائه خدمات اجتماعی به مردم بود و برای مردم آبرو گرو می‌گذاشت و نمونه بارزی از عالم نمونه اسلامی در جامعه بود.

به گزارش لرستان خبر از قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت آیت الله کمالوند که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، با بیان اینکه قدردانی از عالمان و فرهیختگان هر جامعه ای به عنوان سنت دیرینه در بین اقوام ملل مطرح است تصریح کرد: این مسئله مختص به شیعه نیست و هر قوم و جامعه ای تلاش می کند تا بزرگان خود را معرفی کرده و از آن ها تمجید کند.

وی با بیان اینکه اسلام، قرآن و روایات گوی سبقت را از همه قوم ها و جوامع ربوده اند بیان داشت: آنچنان قرآن و روایات از انبیا (ع) ، عالمان و بزرگان خود گفته است که قابل قیاس با جوامع دیگر نیست.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به شخصیت آیت الله کمالوند گفت: ایشان از چهره ای شناخته شده در کشور است و نقش تاثیرگذاری در دوران مبارزاتی همراه با امام راحل (ره) داشته است.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که لرستان شخصیت های عظیمی را برای اسلام و کشور تربیت کرده است، ابراز داشت: از افتخارات آیت الله کمالوند ارائه خدمات اجتماعی به مردم بود و برای مردم آبرو گرو می گذاشت و نمونه بارزی از عالم نمونه اسلامی در جامعه بود.

 

وی با تاکید بر اینکه برگزار کنندگان بزرگداشت علمای برجسته از ثواب معنوی بسیاری برخوردار می شوند گفت: جامعه امروز نیازمند اقدامات فرهنگی بسیاری است و نسل جوان کشور به دنبال الگوهای موفق دین داری است و باید الگوها را از جامعه روحانیت به جوانان معرفی کنیم.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین با بیان اینکه یکی از رویکردهای دشمنان الگوسازی دائمی و کاذب برای جوانان است تصریح کرد: بنیان های دینی جوانان را باید تقویت کرد و ما باید در این زمینه فعال تر باشیم.

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه ترویج و تبلیغ برای جذب جامعه به سوی روحانیت وظیفه بزرگی است که بر گردن ما است ابراز داشت: مسئولان باید اقدامات فرهنگی را به عنوان مهم ترین رویکرد جامعه مدنظر داشته باشند.  

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات