پیامدهای لغو سفر جلیلی به لرستان

اگر سیاست های دولت در مورد مباحث سیاسی، اقتصادی و فرهنگی من جمله توافق نامه ژنو، سبد کالا و یارانه، برگزاری جشن های پر هزینه و امثالهم بنا به گفته دولتمردان صحیح است، چرا کسی حق پرداختن به این موضوعات را نداشته و در صورت وارد شدن به این مباحث چرا باید هزینه گزافی را بپردازد؟ !

سفر هفته گذشته سعید جلیلی به خرم آباد لغو شد که فارغ از بررسی و یافتن علل و انگیزه های این امر، بی شک بزرگترین بازنده این تصمیم ، دولت و تمام وابستگان و نزدیکان فکری وی هستند.

لغو این سفر ، خواسته یا ناخواسته ، این پیام را به افکار عمومی متبادر کرد که بر خلاف ادعا و ژست پیروزمندانه دولتمردان ، سیاست های اتخاذی آنان تاکنون به قدری غیر قابل دفاع بوده و هست که مسئولان،از سطوح مختلف، مجبور گشته اند نقاب انتقادپذیری را از صورت برداشته و با دست پاچگی و پاک کردن صورت مسئله، با بستن روزنامه ها و لغو سخنرانی ها،اجازه ی طرح بحث را به منتقدان خود ندهند.

اینجاست که افکار عمومی از خود می پرسد اگر سیاست های دولت در مورد مباحث سیاسی،اقتصادی و فرهنگی من جمله توافق نامه ی ژنو،سبد کالا و یارانه،برگزاری جشن های پر هزینه و امثالهم بنا به گفته ی دولتمردان صحیح است،چرا کسی حق پرداختن به این موضوعات را نداشته و در صورت وارد شدن به این مباحث چرا باید هزینه گزافی را بپردازد؟!

بدین ترتیب نیامدن جلیلی بیش از آمدنش افکار عمومی را نسبت به دولت بدبین و احیاناً رویگردان کرده است.

 

ممانعت از تحرکات عناصر فتنه گر و اعوان و انصار آنان و به طور کلی هر عنصر زاویه دار با آرمان ها و ارزش های انقلاب و نظام، وظیفه ی بی چون و چرای نهادهای امنیتی است که قانون آنان را موظف به این امر نموده است.

طبیعتاً در چنین شرایطی وظیفه امت انقلابی نیز هست که با یاری رساندن به نهادهای امنیتی و انتظامی،زمینه را جهت پیشگیری از انحراف اذهان عمومی و خدای ناکرده تشنج آفرینی عناصر فتنه گر و دل سپردگان به آنان فراهم نمایند.

از طرف دیگر حضور مسئولان متعهد و معتمد نظام در بین مردم و ایراد سخنرانی جهت روشنگری و بصیرت افزایی توده های مردمی،امری لازم و واجب الاجراست.در چنین حالتی نهادهای مربوطه نه تنها نباید به طریق قبل (برخورد با فتنه گران) برخورد نمایند بلکه بایستی تمام سعی و تلاش خویش را به کار گیرند تا شرایط جهت بهره گیری امت حزب ا... از تحلیل های مستند و احیاناً انتقادات دلسوزانه و قطعاً سازنده نیروهای انقلابی فراهم گردد.

نیاز به گفتن نیست عدم حضور عناصر انقلابی در بین مردم اگر به اندازه ی حضور فتنه گران خطرناک نباشد،کمتر از آن خطرآفرین نیست.

قطعاً در چنین شرایطی عناصر فرصت طلب و خناسی نیز پیدا خواهد شد که با خلط مبحث و ایجاد وسوسه در ذهن و قلب مسئولان و ایجاد شبهه زمینه را برای حضور و فتنه انگیزی عناصر معاند فراهم نموده و از سوی دیگر مانع حضور و روشنگری عناصر انقلابی گردند.

در این شرایط لازم است مسئولان نظام و دولت در سطوح کشوری و استانی با هوشیاری فضا را رصد و تحلیل نمایند تا اجازه ندهند عناصر فرصت طلب منافع ملی را فدای مطامع شخصی و حزبی خود نمایند.

بی شک غفلت هایی از این دست امنیت جامعه را دستخوش بحران های جدی خواهد کرد و همین امر اهمیت هوشیاری مسئولین را صدچندان کرده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات