رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

لرستان خبر: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای پرداخت کمک هزینه معیشت به بیکاران متقاضی کار، ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تصویب شده است که با اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها این اعتبار تأمین می شود و در اختیار این افراد قرار می گیرد.

 

به گزارش لرستان خبر، عبد الرضا عزیزی امروز در جلسه شورای اداری که با حضور کمیسیون اجتماعی مجلس در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: سفر کمیسیون اجتماعی مجلس برای لرستان باید نتیجه ای را در بر داشته باشد و این نتیجه را نمی توان تنها در قالب حرف های زیبا بیان کرد بلکه باید در عمل نتیجه این سفر را به مردم نشان داد.

 

وی افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس در نظر دارد که هفته آینده یک جلسه ویژه رسیدگی به مشکلات لرستان با حضور استاندار لرستان و نمایندگان استان در مجلس و همچنین برخی از مسئولان کشوری را برگزار نماید تا با عملی کردن طرح ها و پیشنهادات استاندار لرستان در زمینه توسعه اقتصادی لرستان اقدامات ویژه ای انجام گیرد.

 

عزیزی تصریح کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در دو سال اخیر  به عنوان فعال ترین کمیسیون مجلس شناخته شده است و ارائه برخی از طرح ها توسط نمایندگان در این کمیسیون در توسعه کشور نقش بسزایی داشته است.

 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل مطرح شده در کمیسیون اجتماعی مجلس بحث بیمه بیکاری و ساماندهی بیکاران متقاضی کار بوده است که در این کمیسیون اصلاح شده است و با طرح در مجلس ایراداتی به طرح وارد بوده که پس از تأیید نشدن توسط مجلس خبرگان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شده و پس از تصویب و برسی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

 

وی بیان کرد: برای پرداخت کمک هزینه معیشت به بیکاران متقاضی کار 2 هزار میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است که با اجرائی شدن هدفمندی یارانه ها این اعتبار تأمین می شود و در اختیار این افراد قرار می گیرد.

 

عزیزی افزود: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر قدرت و اعتقاد جوانان ، حمایت از آنان مورد بحث کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است و در راستای تسهیل در امر ازدواج جوانان به دنبال جذب اعتبارات لازم هستیم زیرا در صورت تأمین اعتبار لازم وام ازدواج به روز رسانی می شود.

 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حل مشکل بیکاری در جامعه برعهده علما است زیرا آن ها می توانند با ترویج اقتصاد اسلامی سبب توسعه اقتصادی در جامعه شوند و با فتوا دادن علیه رکود سرمایه های اقتصادی در بانک ها سرمایه داران را  به سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و ایجاد اشتغال تشویق نمایند و از این طریق در کاهش بیکاری در جامعه تأثیر داشته باشند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات