نامه بسیج دانشگاه لرستان به معاون اول رئیس جمهور:

در نامه بسیج دانشگاه لرستان به معاون اول رئیس جمهور آمده است: مدیریت عده ای سودجو که بویی از مردانگی نبرده اند و دامان آلوده متجاوزین به ارزش ها را به زلف امنیت خوابگاه های دانشگاهی استان گره زده اند؛ زمینه ساز وقایعی شده که هر مسلمان باغیرتی را به خروش می آورد

به گزارش لرستان خبر، بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور از اتفاقات رخ داده در خوابگاها خودگران و سستی و قصور مسئولان لرستان انتقاد کرد.

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان به جناب آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیرو سفر ایشان به استان لرستان

 

معاون محترم رئیس جمهور

جناب آقای جهانگیری

سلام علیکم

 

اهتمام به تمرکز زدایی از چند استان و توجه به استان های محروم رویه ای است مورد پسند و قابل دفاع که امیدواریم سفر جنابعالی سرآغازی بر مشکل گشایی از امورات مردم استان باشد. آن چیز که مایه سربلندی هر دولتی خواهد بود تداوم خدمت رسانی به قاطبه مردمی است که هر آن زمان که نیاز بوده است در صحنه های اجتماعی از انقلاب و نظام دفاع کرده اند.

 

جناب آقای جهانگیری سفر های استانی که شجره ای طیبه در ساختار مدیریتی کشور است به هر نحوی شایسته است چه آن که سفر وزرا و معاونین باشد و چه آن که به طرق دیگر باشد. اما بعد:

 

آن چیزی که محرک بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان در نوشتن این مرقومه گشت ناامید شدن از خواست درونی برای حل یکی از معضلات استان است. مشکل و معضلی که چهره لطیف زندگی پاک دانشجویان استان را مخدوش کرده و در کشاکش کم توجهی(شما بخوانید بی توجهی مسئولان استانی) به گره ای ناگشودنی مبدل گشته است.

 

استحضار دارید که مبنای زندگی اجتماعی فارغ از هر گرایش مذهبی و دینی دارا بودن امنیت است حال آن که جمهوری اسلامی منادی اسلام است و باید به این گوهر (امنیت) وقعی صد چندان بنهد.

 

گسترش ظرفیت دانشگاه های کشور سبب افزایش تعداد دانشجویان غیر بومی در استان ها و شهر های دانشگاهی شده است. وجود تعداد بالای دانشگاه در شهر خرم آباد و به ویژه دانشگاه لرستان به عنوان دانشگاه مادر استان نیز مزید بر علت است تا شهر خرم آباد را مسکنی برای دانشجویان از سراسر کشور قرار دهد.

 

لیکن با توجه به کاستی هایی در امکانات و ظرفیت های خوابگاهی دانشگاه و عدم تناسب ساختار و بافت شهری دانشجویان خود را با خیل عظیمی از مشکلات خوابگاهی روبرو می بیند. البته در این وانفسای بی توجهی به این مشکل از سوی مسئولان استان شایسته است تا قسمتی از این مرثیه غم بار را خدمتتان عرض کنیم:

 

مدیریت انحصاری و مبتنی بر قدرت عده ای که زندگیشان بر اساس ثروت بنا شده و اصالت را به مال و اموالشان داده اند بر مجتمع های  خوابگاهی خود گردان سبب به وجود آمدن کارتل و تراست در این زمینه شده است.

 

مدیریت عده ای سودجو که بویی از انصاف و مردانگی نبرده اند و دامان آلوده متجاوزین به ارزش ها را به زلف امنیت خوابگاه های دانشگاهی استان گره زده اند؛ زمینه ساز وقایع و اتفاقاتی گشته که هر مسلمان باغیرتی را به خروش آورد. ما نیز ماه هاست بانگ برآورده ایم تا هتک حرمت ساحت پسران و علی الخصوص دختران دانشجوی ساکن در این خوابگاه ها را به گوش مسئولان به خواب رفته استان برسانیم و مشکل خانواده استان را با تدبیر مسئولان استان حل کنیم اما چه فایده که صدایمان هیچگونه پژواکی نداشت. و نتوانست مدیران خوش غیرت! استان را به حرکت وادار کند.

 

حال ورود شما به استان و نمایندگی شما از طرف دولت تدبیر و امید را به فال نیک گرفته و امیدواریم با تدبیری از جنس امید و با پیگیری های مکرر از جانب شما بتوان پدیده ای را که مطالبه عده عظیمی از اقشار جامعه استانی و فرا استانی را به همراه دارد به سرانجامی مرضی رضای خداوند رسانید.

 

 باشد که برگ سبزی در دفتر خدمت رسانی دولت یازدهم قرار گیرد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات